Jednoručky by měly být povinnou výbavou při domácím cvičení

Léto je už za dveřmi, ale mnozí z nás ještě nedosáhly svou vytouženou postavu do plavek. Všichni v nich přece chceme vypadat co nejlépe. Přesně toto je ten správný čas začít na sobě makat. Během léta se zahalujeme pouze zřídka, a to je důvod, proč se fitness centra plní stále více. Ne každý se ale cítí komfortně, když se na něj při cvičení dívá několik párů zvědavých očí. Pokud patříte do této skupiny lidí, máme pro vás skvělou zprávu. Fitness centrum není jedinou možností, jak se dostat do fit formy. Cvičení v domácím pohodlí může představovat tu správnou cestu. Hlavně tehdy, pokud máte k dispozici užitečné pomůcky, jako například jednoručky.

Váha jednoruček je podstatná

Jednoručky v různých vahách
Jednoručky si při cvičení oblíbíte

Možná slovo jednoručky slyšíte poprvé v životě. Jde o činky, které lze jednoduše chytit do jedné ruky. Pokud jste se rozhodli, že je chcete mít ve svém domácím fitness centru, měli byste si vybrat to nejlepší, co trh nabízí. Činky do jedné ruky se mohou od sebe lišit váhou, materiálem, barvou nebo tvarem. Nakládací jednoručky jsou takové, jejichž váhu lze upravovat prostřednictvím závaží různé váhy. Takové činky jsou ideální i pro domácí použití, protože si váhu můžete upravovat podle toho, jak se vám to hodí. Pokud jste v oblasti cvičení nováčkem, s váhou to nepřehánějte. Na začátek vám postačí 5 až 10 kilogramová jednoručka. Po čase se vám může zdát taková váha příliš lehká a to je přesně ten čas, kdy si můžete dovolit přejít k vyšší zátěži.

Jak cvičit s jednoručkami?

Jednoručky jako cvičební pomůcka jsou opravdu univerzální. Cviky, při kterých se dají využít snad ani nejde spočítat. Existuje nespočet variací cviků zaměřených na celé tělo. Nejefektivnější je s nimi možné cvičit ruce a ramena, záda, nohy a zadek. Můžete je prakticky využít při všech cvicích, při kterých jste dosud zátěž nepoužívali. Vybudujete si tak sílu a také podpoříte svalovou hmotu. Jednoručky je možné držet různými způsoby, a právě proto jsou při cvičení takové populární. Nezapomínejte, že správné dýchání při cvičení vám pomůže dosáhnout lepší výkon. O zdravé a vyvážené stravě už snad ani nemusíme mluvit. Hledáte ideální jednoručky? V tom případě klepněte na webovou stránku https://inlive.sk/.