Domů Z regionu Ústecký kraj Žena z Teplicka zneužila osobní údaje, na cizí jméno si nechala připojit...

Žena z Teplicka zneužila osobní údaje, na cizí jméno si nechala připojit internet s kabelovkou

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B

Teplice – Až dvouletý trest odnětí svobody nyní hrozí ženě z Teplicka, která bez vědomí majitelky nemovitosti si na její jméno nechala do pronajatého bytu zavést internet s kabelovou TV. Žena tak vědomě zneužila osobní údaje jiné osoby. 

O případu informoval tiskový mluvčí teplické policie Daniel Vítek s tím, že  až dvouletý trest odnětí svobody hrozí 50leté ženě, která zneužila cizí osobní údaje.

„V době, kdy bydlela v pronajatém bytě v Bílině, uzavřela na jméno majitelky bytu smlouvu o poskytnutí internetového připojení. Osobní údaje získala bez vědomí poškozené z nájemní smlouvy, když se po nějaké době z bytu odstěhovala, tak se ukázalo, že na nezaplacených splátkách dluží společnosti poskytující připojení k internetu téměř šest a půl tisíc korun. Vše vyšlo najevo, když společnost začala pohledávku vymáhat po majitelce bytu, která vůbec netušila, že na její jméno nájemkyně uzavřela smlouvu,“ uvedl Daniel Vítek.

„Žena, která zneužila cizí osobní údaje, byla obviněna z přečinů podvodu a poškození cizích práv, v krajním případě jí hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ doplnil k případu mluvčí teplické policie.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na