Domů Hlavní zprávy Zneužil tísňovou linku, záchranné složky vyjely zbytečně! Hrozí mu až 3 roky...

Zneužil tísňovou linku, záchranné složky vyjely zbytečně! Hrozí mu až 3 roky vězení

0
Sdílet
Hasiči - Ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2011)

Jindřichův Hradec – Na údajný požár vyjely složky IZS zcela zbytečně! Zatím neznámý pachatel zneužil hasičskou tísňovou linku 150, tím, že ohlásil požár chaty v obci Okrouhlá Radouň.

O případu dnes informovala jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová s tím, že v sobotu 15. dubna kolem 16.00 hodiny uskutečnil prozatím neznámý pachatel z neznámého místa v okolí Jindřichova Hradce, z mobilního telefonu, oznámení na číslo tísňové linky 150, že v obci Okrouhlá Radouň hoří chata.

Toto oznámení  mělo za následek výjezd jednotek integrovaného záchranného systému.

Na místo požáru  se ihned sjeli profesionální hasiči z J. Hradce společně s dobrovolnými hasiči z Kamenice nad Lipou i Nové Včelnice včetně hlídky policistů z obvodního oddělení J. Hradec.

„Následným prověřením na místě ohlášené události bylo policisty i hasiči zjištěno, že se informace nezakládá na pravdě a k požáru v dané lokalitě vůbec nedošlo,“ upřesnila policejní mluvčí Hana Millerová.

„Neznámý pachatel svým jednáním sdělil nepravdivou zprávu, která měla za následek bezdůvodnou záchrannou práci integrovaného záchranného systému. Svým jednáním se dopustil přečinu  šíření poplašné zprávy, za což mu v případě jeho vypátrání a následném usvědčení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,“ doplnila mluvčí policie.

DOPORUČUJEME: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

Jindřichohradecká policie upozorňuje:  

Osoby, které zneužívají tísňovou linku, by si měly uvědomit, že svým jednáním mohou znemožnit pomoc lidem, kteří ji opravdu v nouzi potřebují!

Složky IZS v rámci zákonné legislativy mohou po pachateli přečinu šíření poplašné zprávy soudně vymáhat finanční náhradu za veškeré vzniklé škody, které ať už policii, hasičům či záchranářům vznikly  výjezdem ke smyšlené události!

ČTĚTE TAKÉ: Víte, jaký rozdíl je mezi tísňovou linkou 112 a 155? Záchranáři radí, volejte přímo nám na 155!

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na