Domů Hlavní zprávy Znásilnění dětí! Kriminalisté z hlavního města hledají další poškozené

Znásilnění dětí! Kriminalisté z hlavního města hledají další poškozené

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz

Praha – Kriminalisté Krajského ředitelství police hlavního města Prahy pracují na objasnění případu znásilňování dětí. Konkrétně stíhají čtyřicetiletého muže, který podle obvinění v pěti případech znásilnil dívky ve věku mezi 9 až 14 lety. Tři z těchto znásilnění se odehrála mezi lety 1999 až 2002 v Praze. Další dva případy kriminalisté evidují ve Středočeském kraji.

V případě znásilnění v Praze muž postupoval vždy podle obdobného scénáře. S vytipovanou dívkou nastoupil do výtahu v domě, proti její vůli s ní sjel do sklepa a tam ji znásilnil.

Kriminalisté se domnívají, že takto znásilněných dívek může být v Praze a Středočeském kraji víc a touto cestou je hledají. V případě, že některá z žen byla znásilněna výše popsaným způsobem, prosíme, aby se obrátila na linku 158.

Případ vyšetřují velmi zkušení kriminalisté z mravnostního oddělení, kteří garantují naprostou anonymitu a profesionální přístup. Žádná z případných poškozených se tedy nemusí obávat jakéhokoliv narušení soukromí. V případě potřeby jim může být poskytnuta i odborná pomoc ze strany psychologa.

Případ je vyšetřovaný pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění, za což v případě odsouzení hrozí pachateli až 12 let za mřížemi.

Na muže kriminalisté podali podnět na jeho vzetí do vazby, což soud akceptoval.

Autor: por. Bc. Jan Daněk, tiskový mluvčí, Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na