Domů Z regionu Moravskoslezký kraj Zlodějka na Ostravsku ukradla seniorce kabelku s doklady a platební kartou, stará...

Zlodějka na Ostravsku ukradla seniorce kabelku s doklady a platební kartou, stará paní přišla o 170 tis. korun

0
Sdílet
Na snímku z kamerového záznamu podezřelá žena z trestného činu po které pátrají Ostravští policisté. Poznáte-li ženu na fotografii kontaktujte Policii ČR . Autor: Policie ČR

Ostrava – Ostravští kriminalisté provádí šetření ve věci přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Skutku se v polovině listopadu roku 2016 měla dopustit dosud nezjištěná podezřelá.

Ta využila v jednom z obchodů v Moravské Ostravě nestřeženého okamžiku a odcizila osmašedesátileté ženě z její kabelky peněženku s osobními doklady, finanční hotovosti a platební kartou. Následně měla pomoci odcizené platební karty provést neoprávněné výběry z bankomatu v celkové hodnotě čtrnáct tisíc korun.

Na snímku z kamerového záznamu podezřelá žena z trestného činu po které pátrají Ostravští policisté. Poznáte-li ženu na fotografii kontaktujte Policii ČR . Autor: Policie ČR
Na snímku z kamerového záznamu podezřelá žena z trestného činu po které pátrají Ostravští policisté. Poznáte-li ženu na fotografii kontaktujte Policii ČR na služební telefonní lince 974 726 877 (822) nebo na bezplatné telefonní lince 158. Autor: Policie ČR

V několika dalších případech se o výběr finanční hotovosti nebo o platbu odcizenou platební kartou v celkové výši překračující celkovou částku sto padesát tisíc korun měla pokusit.

Celkově měla tedy způsobit škodu ve výši téměř sto sedmdesát tisíc korun.

V případě dopadení hrozí pachatelce trest odnětí svobody až na pět let. Policisté zajistili v průběhu prověřování obrazové záznamy, fotografie přikládám.

Tímto žádáme veřejnost, která by ženu na fotografiích poznala, nechť se přihlásí na kterékoliv služebně Policie České republiky, vyšetřujícím kriminalistům na služební telefonní lince 974 726 877 (822) nebo na bezplatné telefonní lince 158. Za pomoc předem děkujeme.

Autor:
por. Bc. Richard Palát
komisař Policie ČR

iPátrání