Domů Z regionu Středočeský kraj Zloděj v Benešově odcizil z dodávkového vozidla balík. Když ale zjistil, že...

Zloděj v Benešově odcizil z dodávkového vozidla balík. Když ale zjistil, že jsou v něm jen knihy, zahodil ho a z místa utekl

0
Sdílet
Neznámý pachatel - krádeže zásilky z dodávkového vozidla. Autor: Policie ČR

Benešovsko – Přesto mu nyní za trestný čin krádeže hrozí až dva roky odnětí svobody.

Událost se stala ve čtvrtek 14. září krátce po půl jedenácté dopoledne v benešovské Tyršově ulici. Policii dosud neznámý pachatel tady využil nepozornosti řidiče dodávkového vozidla tovární značky Ford Transit, ze kterého mu v nestřežené chvíli odcizil větší balík. S tím poté utekl do přilehlé pasáže, kde jej rozbalil. Když ale zjistil, že uvnitř jsou jen knihy, zahodil ho do křoví a vrátil se zpět na ulici, kterou odešel dolů, směrem k náměstí. Tímto jednáním způsobil škodu ve výši bezmála jedenáct tisíc korun.

To, že jeden z balíků chybí, zjistil řidič až ve chvíli, kdy jej měl doručit na konkrétní adresu. A protože si ověřil, že jej skutečně naložil, pojal podezření na zloděje. Balík se nakonec přece jen objevil. Po několika dnech jej ve křoví náhodně nalezla jistá žena, která na nález upozornila. Zásilka však byla poškozena, část knih v ní chybělo. Při pátrání po případném pachateli krádeže pak významně pomohli městští strážníci Benešov, na které se mladý řidič obrátil s prosbou o pomoc. Ti zjistili, že celý incident velmi zdařile zachytily kamery městského kamerového systému, který byl v Benešově ve zcela nedávné době rozšířen a inovován. Je na něm jasně vidět, jak si neznámý muž balík z místa hbitě odnáší a následně, už bez balíku, odchází ulicí neznámo kam. Přesto, že se zásilky po chvíli obratem zbavil, trestný čin krádeže dokonal a je za něj trestně odpovědný. Proto mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až dva roky odnětí svobody.

Na snímku zachycen neznámý pachatel, při útěku. Zdroj: Policie ČR

Případem se v současné době zabývají policisté obvodního oddělení Benešov, kterým jej mladý řidič oznámil s více než týdenním odstupem. Přesto začali po pachateli intenzivně pátrat. Prozatím jsou ale bezúspěšní, proto se obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Pátrají po muži středního věku,  který měl na sobě v době činu tmavé volnočasové oblečení, pravděpodobně tepláky a mikinu. Přes hlavu měl nasazenu kapuci a na zádech nesl tmavý batoh. Na nohou měl tmavou sportovní obuv.

PSALI JSME: Celostátní pátrání po odsouzeném kterému se nechce do basy

Jakékoliv poznatky k tomuto neznámému muži, popřípadě k okolnostem tohoto činu přivítají policisté kdykoliv buď osobně na policejní služebně, také na tel. čísle: 974 871 700, anebo přímo na lince tísňového volání 158. Za pomoc a spolupráci děkujeme.

 

Autor: por. Bc. Eva Stulíková, tisková mluvčí, P ČR Benešov – KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na