Domů Hlavní zprávy Zlatnictví v centru Liberce se stalo terčem zlodějského útoku, lapka neuspěl !

Zlatnictví v centru Liberce se stalo terčem zlodějského útoku, lapka neuspěl !

0
Sdílet

Liberec – V sobotu během denní doby se pokusil neznámý pachatel vniknout do prodejny zlatnictví v ulici Pražská v centru Liberce. Do samotné prodejny vniknuto nebylo. Zabezpečení, kterým je prodejna hlídána neznámý lapka nepřekonal.  

Drzost zlodějů již nezná mezí. Svědčí o tom případ, který policisté z obvodního oddělení Liberec – Centrum řešili během uplynulého víkendu.

O případu informovala liberecká policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová s tím, že neznámý pachatel se možná řídil příslovím, že pod svícnem bývá největší tma, neboť si ke krádežii vybral prodejnu zlatnictví v samotném centru města v ulici Pražská. Kromě toho si ke krádeži zvolil denní dobu,  v sobotu 14. května 2016 mezi 12,30 – 18,45 hodinou.

„Pachatel se dostal do budovy poté, co poškodil zadní dveře. Do samotných prostor zlatnictví se mu naštěstí nepodařilo dostat, neboť se spustil poplach a pachatel se zalekl. Z prodejny nestačil nic odcizit a z místa utekl,“ uvedla Šrýtrová.

Poškozením zařízení vznikla škoda majiteli objektu v předběžné výši 10 tisíc korun. 

„Policisté již ve věci zahájili šetření k přečinu krádeže vloupáním ve stádiu pokusu a přečinu poškození cizí věci a po pachateli nyní intenzivně pátrají. Pomoc jim může i veřejnost. V případě, že si někdo všiml osoby či osob pohybujících podezřele se u této prodejny, předávejte prosím poznatky policistům na bezplatné tísňové lince 158 nebo přímo na obvodním oddělení Liberec – Centrum tel. čísle  974 467 100,“ doplnila mluvčí policie.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na