Domů Hlavní zprávy Zkoušky a školení lektorů Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje

Zkoušky a školení lektorů Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje

0
Sdílet
Vzdělávání záchranářů u ZZS MsK. Autor: ZZS Moravskoslezského kraje

MS kraj/Ostrava – Lektoři Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje prošli v minulých dnech náročným a intenzivním třídenním školením, které bylo završeno znalostními, technickými i lektorskými zkouškami.

Náplní školení byly komunikační dovednosti, principy vzdělávání dospělých, rétorika, metodologie učení, typologie a bazální prvky vzdělávání, odborné přednášky na širokou paletu témat jako jsou resuscitace, zajišťování periferních vstupů, mimořádné události s hromadným postižením zdraví i péče o novorozence.

Foto: ZZS MSK

Lektorům při jejich přednáškách instruktoři simulovali specifické posluchače. Lektoři tedy byli nuceni motivovat, usměrňovat i uklidňovat své „posluchače“, nacvičovat podávání zpětné vazby či upravovat strukturu přednášek, workshopů i hromadných diskuzí.

Během 21,5 hodin intenzivní práce předvedli, že patří mezi elitní záchranáře ve svém oboru a jsou připraveni pomoci s předáváním zkušeností svým kolegům jak při výjezdové činnosti, tak při pravidelných školeních, či součinnostních cvičeních.

Instruktoři na závěr více než dvě desítky krajských lektorů ZZS MSK přezkoušeli.

Autor:
PhDr. Lukáš Humpl,
tiskový mluvčí
ZZS MsK