Domů Hlavní zprávy Na Mosteckých sídlištích zapaloval kontejnery, z místa volal hasičům

Na Mosteckých sídlištích zapaloval kontejnery, z místa volal hasičům

0
Sdílet
Hasiči, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Udalosti112.cz / J.B.

Most – 26letý mladý muž opakovaně zapaloval plastové kontejnery s komunálním odpadem, a to hned na několika místech města Mostu. Většinou si vybíral sídliště. Vždy, pak z místa zavolal profesionální hasiče a informoval je o požáru, zpovzdálí pak sledoval, jak hasiči bojují s plameny.

O případu „žhářství“ informovala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková s tím, že vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinu poškození cizí věci 26letého muže z obce na Mostecku.

Mladík měl dle policie ve čtyřech případech v Mostě na sídlištích Výsluní a Zahradní v nočních hodinách zapálit dva plastové kontejnery na papír a dva kontejnery na smíšený komunální odpad.

Tři kontejnery zcela shořely…

„Do popelnic vhodil hořící cigaretu nebo k zapálení použil donesený zapalovač. Ve třech případech sám požár oznámil telefonicky hasičům a v jednom případě o tuto službu požádal náhodnou chodkyni, protože nikde nenašel telefonní budku. Jeho počínáním byla poškozené firmě způsobena škoda ve výši 16 000 korun. Ve dvou případech ho na místě přistihla hlídka strážníků a v jednom případě policisté obvodního oddělení,“ doplnila policejní mluvčí a upřesnila, že samotný motiv jednání obviněného muže je předmětem dalšího šetření.

ČTĚTE TAKÉ:Policisté v Mostě oživovali 60letého muže na ulici, použili automatizovaný externí defibrilátor

-jb

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na