Domů Hlavní zprávy Na Žermanické přehradě našli vodáci na hladině bezvládné lidské tělo

Na Žermanické přehradě našli vodáci na hladině bezvládné lidské tělo

0
Sdílet
Zdravot.záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2012)

Frýdecko-Místecko – Čtyřiašedesátiletý muž se v neděli 29. července, ve večerních hodinách utopil v Žermanické přehradě na Frýdecko-Místecku. Na místě zasahovala záchranná služba, která se plavce pokoušela desítky minut oživit. Bohužel zasahující lékař musel u plavce konstatovat smrt.

„Čtyřiašedesátiletý muž měl podle informací, které mají záchranáři k dispozici, v přehradě plavat. Bez známek života byl na hladině o něco později nalezen vodáky, kteří přivolali pomoc,“ uvedl mluvčí záchranky Lukáš Humpl.


ČTĚTE TAKÉ: Osmasedmdesátiletý muž spadl v obci Tichá z lešení, do nemocnice ho transportoval vrtulník
Vrtulník ostravské letecké záchranky spolu s pozemní posádkou záchranné služby zamířil, krátce před třetí hodinou odpolední v pondělí 23. července do obce Tichá, kde se osmasedmdesátiletý muž zřítil z lešení. Do nemocnice ho musel transportovat záchranářský vrtulník.

Muže nejprve oživovali přítomní policisté a ve snaze o jeho záchranu pak pokračoval přivolaný lékařský tým záchranné služby,“ doplnil k tragické události mluvčí záchranářů. Po necelé hodině musel lékař konstatovat jeho smrt.

Událostí se nyní zabývají policisté. Podle informací redakce #Udalosti112.cz, byla na místě u utonulého plavce nařízena pitva.

-jb, red.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na