Domů Hlavní zprávy Žena, kterou policisté nalezli, nejevila známky života. Masáž srdce prováděl policista nepřetržitě...

Žena, kterou policisté nalezli, nejevila známky života. Masáž srdce prováděl policista nepřetržitě přibližně dvacet minut

"Dobrá práce zasahujících policistů"

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce / JB. - Události112.cz (2014)
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce / JB. - Události112.cz (2014)

Kokašice – Masáž srdce prováděl policista nepřetržitě přibližně dvacet minut. S největší pravděpodobností tak ženě v bezvědomí zachránil život. Důležitou roli zde sehrála i dobrá místní znalost lázeňských policistů, kteří členitý terén prohledávali.  

V úterý, tj. 27. září letošního roku, krátce před 20:30 hod. se na tachovské policisty s žádostí o pomoc obrátil 61letý muž s tím, že pohřešuje svoji 47letou manželku. Uvedl, že se ji pokoušel během dne několikrát marně telefonovat a po návratu domů zjistil, že žena odjela jejich vozidlem pryč a veškeré věci nechala doma.

Oznamovatel policistům dále uvedl, že má vážné obavy o její život a bojí se, s ohledem na její špatný psychický stav, aby si něco neprovedla. Dalším šetřením bylo zjištěno, že vozidlo, kterým pohřešovaná odjela, viděl známý manželů u obce Kokašice nedaleko farmy poblíž Ovčího vrchu. Na místo byla proto ihned vyslána hlídka místně příslušného Obvodního oddělení Konstantinovy Lázně.

O spolupráci při pátrání po ženě byli požádáni i plánští a stříbrští policisté, za účelem propátrávání členitého terénu s lesním porostem.

Do akce byl přivolán i policejní psovod se služebním psem.

Lázeňští policisté, kteří se nacházeli na místě jako první, nalezli za obcí Kokašice skutečně osobní vozidlo, se kterým pohřešovaná žena přijela. Vozidlo bylo uzamčené a nikdo se v něm nenacházel. Dvoučlenná hlídka lázeňských policistů se proto vydala po cestě k Ovčímu vrchu, přičemž prováděla kontrolu přilehlého lesního porostu. V tu dobu začaly propátrávat širší okolí i další přivolané hlídky. Lázeňští policisté se dostali k samotné kapličce, která se na vrchu nachází, avšak ani v těchto místech pohřešovanou nenašli. Začali proto propátrávat okolí lesní cesty vedoucí k dřevěné vyhlídce, kde ženu přibližně po hodině a čtvrt nalezli. Pohřešovaná ležela na podlaze, neměla viditelné poranění, avšak nejevila známky života. Jeden z policistů nahmatal slabý puls, a tak byla na místo ihned přivolána záchranná služba. Zároveň se policisté spojili s operátorkou záchranářů, které popsali zdravotní stav ženy, a dle jejích instrukcí začal jeden z policistů s nepřímou masáží srdce. Vzhledem k tomu, že se žena nacházela v nepřehledném terénu a posádka přivolané záchranné služby by místo bez dobré znalosti okolí těžko hledala, jeden z policistů jel záchranářům naproti k farmě a druhý i nadále prováděl resuscitaci ženy v bezvědomí.

Přibližně po 20 minutách provádění nepřetržité masáže srdce si ženu převzala do péče záchranná služba, kterou na místo navedl druhý z policistů, a převezla ji do nemocnice, kde byla hospitalizována.

Autor:
por. Bc. Dagmar Jiroušková
Policie ČR