Domů Dopravní nehody Řidička ošklivě havarovala v Polsku, ze zdemolovaného vozidla ji přijeli vyprostit čeští...

Řidička ošklivě havarovala v Polsku, ze zdemolovaného vozidla ji přijeli vyprostit čeští hasiči

0
Sdílet
Dopravní nehoda řidičky u polského Těšína. Autor: HZS Moravskoslezského kraje

Polsko / Český Těšín – Profesionální hasiči z Českého Těšína zasahovali v sobotu 25. února, v dopoledních hodinách na území Polska, poblíž polského Těšína u vážné dopravní nehody, kdy museli řidičku osobního vozidla po karambolu ze zdemolovaného automobilu vyprostit. Řidička následně skončila v péči polských zdravotníků.

O nehodě informoval dnes krajský mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že krajské Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno krátce před půl jedenáctou dopolední. Na základě dlouhodobé smlouvy mezi Moravskoslezským krajem a Slezským vojvodstvím a jejich hasiči o příhraniční spolupráci a pomoci byly ihned vyslány do Polska dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic Český Těšín a Karviná.

K nehodě jako první záchranná složka (za ČR i Polsko) přijeli profesionální hasiči z Českého Těšína.

„Z osobního automobilu na střeše (s polskou registrační značkou), který zůstal na silnici, vyprostili ženu pomocí páteřní desky, nasadili jí krční límec a předali polským zdravotníkům. Žena byla při vědomí a komunikovala. Českotěšínští hasiči také použili na uniklé provozní kapaliny na silnici nasákavý sorbent,“ doplnil k nehodě mluvčí hasičů.

Hasiči z Českého Těšína vyprošťovali řidičku havarovaného auta v Polsku. Autor: HZS Moravskoslezského kraje

Zraněná žena podle informací redakce Události112.cz při nehodě utrpěla středně-těžká poranění.

Po vyproštění si ženu převzali do své péče přivolaní polští záchranáři, kteří ji ošetřili a poskytli přednemocniční péči. Následně ji přepravili do nemocnice.

PSALI JSME: Hasiči vyprošťovali řidiče na Opavsku z havarované fabie, která skončila na střeše

-jb

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na