Domů Hlavní zprávy Zdrogovaný řidič Zlínským policistům neujel! V autě vezl chemikálie k výrobě pervitinu

Zdrogovaný řidič Zlínským policistům neujel! V autě vezl chemikálie k výrobě pervitinu

0
Sdílet
Narkoman v autě vezl chemikálie k výrobě pervitinu! Autor: Policie ČR

Zlínsko – Zdrogovaný řidič „Bavoráku,“ který se usilovně snažil ujíždět zlínským policistům měl smůlu. nejen, že byl zdrogovaný a řídil osobní vozidlo, ale také v něm převážel chemikálie potřebné k výrobě drog. Případem se nyní zabývají zlínští kriminalisté.

O případu zdrogovaného a ujíždějícího řidiče informovala dnes zlínská policejní mluvčí Lenka Javorková s tím, že v sobotu krátce před desátou hodinou dopoledne chtěli policisté z pohotovostního a eskortního oddělení zastavit pod zlínskou místní částí Mladcová vozidlo BMW. Řidič však na pokyny hlídky k zastavení nereagoval a naopak začal prudce zrychlovat a ujíždět směrem do centra Zlína. Hlídka ihned nasedla do vozidla, spustila majáky a červený nápis stop a začala vozidlo pronásledovat. Řidič v BMW ujížděl po ul. Nábřeží směr Prštné, pak odbočil do průmyslového areálu Rybníky, kde ho hlídka dostihla.

PSALI JSME: Muž na Jihlavsku distribuoval pervitin „ve velkém,“ dealer drog skončil v policejní cele

„Podle dokladů policisté zjistili, že se jedná o dvaatřicetiletého muže z Kroměříže. Za chvíli bylo policistům jasné, proč jim řidič nezastavil a pokoušel se ujet. Dechová zkouška na alkohol vyšla negativně, ovšem pozitivní byl u něj test na drogy, konkrétně na pervitin. Muž se následně podrobil odběru tělních tekutin, z jejichž rozboru budeme vědět, jaké množství drogy muž požil a od toho se bude odvíjet právní kvalifikace,“ uvedla mluvčí policie.

Jelikož byly z auta cítit chemikálie, rozhodli se policisté vozidlo důkladně prohlédnout, přičemž našli injekční stříkačky a různé chemikálie potřebné k výrobě pervitinu.

„Na místo přijeli zlínští kriminalisté, kteří muže pro podezření ze spáchání trestného činu přechování omamné a psychotropní látky a jedu zadrželi a odvezli do policejní cely. Nalezené chemikálie, injekční stříkačky a další věci potřebné na výrobu pervitinu zajistili a odešlou je na odborné zkoumání,“ upřesnila Lenka Javorková ze zlínské policie.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Muže po výslechu ze zadržení propustili a na případu nadále intenzivně pracují.

„Policisté se budou samozřejmě zabývat i porušením zákona o provozu na pozemních komunikacích, jelikož muž v BMW nereagoval na výzvu k zastavení a navíc má zadržený řidičský průkaz, který mu policisté zadrželi před třemi týdny za jízdu pod vlivem drog,“ doplnila policejní mluvčí.

Během víkendu policisté přistihli napříč Zlínským krajem devět řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem drog.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na