Domů Dopravní nehody Zdrogovaný řidič dodávky srazil u Nýrska seniora na kole, ten na místě...

Zdrogovaný řidič dodávky srazil u Nýrska seniora na kole, ten na místě zemřel

0
Sdílet
Sražený cyklista - smrtelná nehoda, ilustrační foto. Autor: archiv Honza Vraný / JV Press, redakce U112.cz

Klatovsko –  Cyklista, který do křižovatky vjel z vedlejší komunikace, na místě po střetu s dodávkou zemřel. Řidič dodávky byl podle policie pod vlivem drog. K tragické nehodě došlo v sobotu 15. dubna, v dopoledních hodinách u obce Nýrsko na Klatovsku.

Klatovští dopravní policisté přijali kolem 9.45 hodiny dopolední oznámení o nehodě, která se stala u obce Nýrsko na Klatovsku. Z dosavadního šetření vyplývá, že od obce Nýrsko směrem na obec Hodousice jel 81letý cyklista, který při vjetí do křižovatky z vedlejší komunikace nedal přednost zleva jedoucí dodávce značky Hyundai, kterou řídil 20letý muž. Sdělila k nehodě policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Řidič dodávky se snažil střetu zabránit, avšak i přes intenzivní brzdění došlo ke střetu s cyklistou.

Senior svým zraněním na místě podlehl.

„Policisté s řidičem  vozidla provedli dechovou zkoušku, která byla negativní. Pozitivní byl však test na drogy, a tak řidiče policisté převezli na lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. To, zda byl cyklista pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek, bude zřejmé až z výsledků soudní pitvy,“ upřesnila k tragické nehodě policistka Dagmar Jiroušková.

„Vzniklou celkovou škodu policisté odhadli na přibližně 30 000,- korun. Nehodou se i nadále zabývají,“ doplnila k nehodě mluvčí policie.

ČTĚTE TAKÉ: Řidič osobáku narazil na Plzeňsku do parkujícího kamionu, nehodu nepřežil

Autor: Jiří Berec

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na