Domů Hlavní zprávy Tragický zával dvou dělníků na záhořanském statku na Benešovsku

Tragický zával dvou dělníků na záhořanském statku na Benešovsku

0
Sdílet
Zásah u tragického závalu dvou osob na Benešovsku. Autor: HZS Středočeského kraje

Benešovsko – U tragického zavalení dvou osob zeminou v areálu Statku Záhořany v obci Čistec nedaleko Čerčanna Benešovsku zasahovaly tři hasičské jednotky. Informuje o tom Petr Svoboda z oddělení IZS HZS Středočeského kraje.

Na místo události byla vyslána profesionální jednotka hasičů ze stanice Benešov a dvě dobrovolné jednotky obcí Přestavlky u Čerčan a Čerčany. Zároveň byl aktivován pražský tým USAR, který má na starosti vyhledávání, vyproštění a prvotní ošetření osob uvězněných v sutinách objektů, zřícených následkem přírodních katastrof, nehod nebo úmyslného jednání. O události byla informována také Hlavní báňská záchranná stanice Praha.

Po příjezdu velitele čety na místo události bylo zjištěno, že došlo k sesunutí svahu a zavalení dvou pracovníků, kteří zde prováděli hydroizolaci na základech domu. Už po prvotním průzkumu bylo zřejmé, že oba utrpěli smrtelná zranění, což potvrdil i přivolaný lékař zdravotnické záchranné služby.

OBRAZEM ZE ZÁSAHU HASIČŮ…

Mezitím z Prahy vyjel tým USAR a ze stanice HZS Slaný speciální kontejner s výdřevou. Po příjezdu všech jednotek na místo byla tragická událost nejprve zadokumentována kriminální policii a poté byl odbagrován kus svahu. Následovalo zajištění svahu pomocí stabilizačních tyčí a výdřevy. Jakmile byl protisvah zajištěn, hasiči sbíječkami odstranili část betonového základu a pak postupně vyprostili obě zavalené osoby.

Náročný zásah, při kterém spolupracovali i členové Týmu posttraumatické péče HZS Středočeského kraje, byl ukončen téměř po deseti hodinách od ohlášení události. Co bylo přesnou příčinou sesuvu půdy, je předmětem dalšího vyšetřování Policie ČR.

PSALI JSME TAKÉ: ZÁSAH HASIČŮ: Ze speciální nádrže unikaly tisíce litrů stlačeného kyslíku

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na