Domů Hlavní zprávy ZAJÍMAVOST: Do bělušické věznice už přiletěly včely do tamních úlů

ZAJÍMAVOST: Do bělušické věznice už přiletěly včely do tamních úlů

0
Sdílet
V areálu věznice v Bělušicích pěstují odsouzení včely. Autor: Věznice Bělušice

 

Bělušice na Mostecku – Vybaveni včelařskými klobouky, dýmákem a nejlepšími získanými radami o chovu včel se vězni ujali usazování zakoupených oddělků (oddělek-mladé včelstvo s mladou matkou) do připravených čtyřech úlů v areálu věznice.

Proškolení zaměstnanci a odsouzení z Věznice Bělušice zařazeni do projektu „Včelařství“ pod dohledem zkušeného včelaře oddělky usadili tak, že rámky přendali z přepravních krabic do úlu.

Na včely si všichni přítomní během chvilky zvykli a zjistili, že dát ruce do úlu mezi plásty nepřináší žádné zvláštní riziko, neboť poslechli všechny získané poznatky o této činnosti.

V těchto prvních červnových dnech, které jsou nejideálnější pro pořízení včelstev budou pozorovat, zda včely létají obtěžkané pylovými rousky a doufat, že pokud budou dodržovat veškeré postupy, tak na jaře budou stáčet první med.

Projekt „Včelařství“ je velkým přínosem pro odsouzené při plnění programu zacházení během výkonu trestu odnětí svobody. Získané pracovní návyky a dovednosti využijí v civilním životě k přivýdělku nebo využití volného času, což přispěje k jejich snadnějšímu začlenění se do společnosti.

PSALI JSME TAKÉ: VIDEO: Bělušické Věznici na Mostecku se úspěšně daří navyšovat zaměstnanost odsouzených

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na