Domů Hlavní zprávy AKTUALIZUJEME: Zadržený muž z Chomutova byl obviněn z vraždy po noční střelbě

AKTUALIZUJEME: Zadržený muž z Chomutova byl obviněn z vraždy po noční střelbě

0
Sdílet
Ilustrační snímek pistole. Autor: Honza Vraný

Chomutov – Krajští kriminalisté prověřují případ střelby, ke kterému došlo kolem třetí hodiny v noci z pátku na sobotu v ulici Jirkovská v Chomutově. Podle výsledků dosavadního vyšetřování slyšel muž (ročník 1980) v nočních hodinách z ulice hluk, z okna panelového domu uviděl dodávku, jejíž řidič boural do zaparkovaných aut a vozidlem najížděl do osob, které stály před domem na chodníku.

Ihned poté vyšel s legálně drženou zbraní před dům, kde začal na auto, které právě v té chvíli projíždělo kolem něj, střílet. Muže (ročník 1983), který dodávku řídil, zasáhlo několik střel a utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. Přivolaní policisté podezřelého, který na hlídku čekal na místě činu a ke střelbě se doznal, bezprostředně poté zadrželi, následně byly ve věci zahájeny úkony trestního řízení a dnes v dopoledních hodinách bylo zahájeno trestní stíhání zadrženého pro zvlášť závažný zločin vraždy.

Vyšetřovatel zašle na Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Pokud bude muž uznán vinným ze spáchání trestného činu, ze kterého byl obviněn, hrozí mu trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let.

PSALI JSME TAKÉ: Muž podlehl střelnému zranění na chomutovském sídlišti

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na