Domů Hlavní zprávy Záchranná služba Libereckého kraje bude mít nového ředitele

Záchranná služba Libereckého kraje bude mít nového ředitele

0
Sdílet
Záchranná služba Libereckého kraje, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Libereckého kraje , official

Liberec –  Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje, bude mít od prosince letošního roku nového ředitele. Stal se jím MUDr. Luděk Kramář. Do funkce nastoupí od 1. 12. 2017. informovala o tom tisková mluvčí krajského Úřadu v Liberci Markéta Žitná (Dědková).

„Radě bylo zároveň předloženo k projednání i odvolání současného ředitele ZZS LK MUDr. Jana Lejska k 30. 11. 2017, který krajskou záchranku vedl dočasně,“ upřesnila mluvčí krajského Úřadu.

„Nový ředitel musí do 28. února příštího roku zpracovat svoji koncepci řízení zdravotnické záchranné služby a předložit ji radě kraje,“ říká náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví Přemysl Sobotka. „Základní podmínkou je velmi intenzivní spolupráce s krajem,“ pokračuje náměstek.

Odvolání a jmenování ředitele příspěvkové organizace, tedy i Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, je v kompetenci Rady Libereckého kraje. Výběrové řízení na obsazení pozice ředitele ZZS LK proběhlo 25. 10. 2017. Doporučení jmenovat MUDr. Luďka Kramáře bylo schváleno na základě tajného hlasování. Rada kraje doporučení potvrdila zároveň se schválením návrhu na odvolání současného ředitele ZZS LK, kterým je MUDr. Jan Lejsek. Ten bude odvolán den před nástupem Kramáře, tedy k 30. 11. 2017. Lejsek do funkce nastoupil 1. 9. 2017, a to do doby, než bude právě jmenován nový ředitel na základě výběrového řízení.

„Luděk Kramář dříve působil jako vedoucí mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice. Zkušenosti má také s libereckou nemocnicí. Zde pracoval jako lékař letecké záchranné služby a později jako náměstek ředitele,“ doplnila tisková mluvčí Markéta Žitná (Dědková) a upřesnila, že ve výběrovém řízení na pozici ředitele bylo jeho konkurenty další osm uchazečů.

ČTĚTE TAKÉ: Na svou poslední směnu nastoupil 1. listopadu řidič záchranář Vladimír Kubelka z Děčínské záchranky

-sim, red.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na