Domů Hlavní zprávy ZÁCHRANNÁ AKCE: Ztracenou ženu v lese nad Litvínovem pomohl policistům najít její...

ZÁCHRANNÁ AKCE: Ztracenou ženu v lese nad Litvínovem pomohl policistům najít její vlastní pes

0
Sdílet
Ilustrační snímek při pátrací akci na Mostecku. Autor: Honza Vraný/JV PRESS
Ilustrační snímek při pátrací akci na Mostecku. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Mostecko – Rozsáhlé pátrání po ztracené ženě v lese nad Litvínovem mají za sebou policisté na Mostecku. Rodina po ženě nejprve sama pátrala, a když neuspěla, obrátila se na policii. Policisté obvodního oddělení Litvínov začali ženu okamžitě hledat. Informuje o tom mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

V noci pátrali v obci a jejím okolí, ptali se kamarádek ženy, obvolali zdravotnická zařízení, obešli trasu, po které žena se psem většinou chodila. Pátrací akce pokračovala i v pondělí.

Jedna z policejních hlídek prohledávala dopoledne les v okolí obce, když u potoka uviděla psa, který měl obojek s vodítkem a třásl se zimou. Policisté přeskočili potok a psa k sobě přivolali. Následně ho pobízeli, aby jim ukázal, kde má svého pána. Asi po 50 metrech cesty v lesním porostu policisté našli u stromu ležící ženu, která špatně komunikovala a byla viditelně promrzlá a promáčená a potřebovala okamžitou lékařskou pomoc.

S ohledem na špatně přístupné místo policisté pomohli ženě vstát, přebrodili s ní potok a dostali se na místo, kde byla již další hlídka s vozidlem. Tam policisté ženu zabalili do termoreflexní folie a poté odjeli do obce, kde čekali na vozidlo rychlé záchranné služby, které ji odvezlo do nemocnice.

Autor:
Honza Vraný
JV PRESS