Domů Dopravní nehody Záchranáři zasahovali u tragické dopravní nehody v Ostravě

Záchranáři zasahovali u tragické dopravní nehody v Ostravě

0
Sdílet
Zdravotnická záchranná služba MS Kraje, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Ostrava -Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve středu před polednem u tragické dopravní nehody v Ostravě. Krátce po jedenácté hodině převzali operátoři ZZS na lince tísňového volání 155 informaci o střetu nákladního automobilu s chodcem na Místecké ulici.

Na místo byla vyslána nejbližší skupina rychlé zdravotnické pomoci a tým rendez-vous s lékařem. První záchranáři dorazili na pomoc z nedalekého výjezdového stanoviště v průběhu tří minut od nahlášení události.

Jednapadesátiletý muž zůstal po kolizi pod vozidlem, odkud jej vyprostili svědkové události. Ti také ihned zahájili poskytování úkonů základní první pomoci, a to včetně srdeční masáže.

Zasahující záchranáři zjistili, že u pacienta došlo k selhání všech základních životních funkcí; utrpěl vícečetná poranění hlavy a hrudníku. Týmy záchranářů zahájily rozšířenou resuscitaci a pokoušely se obnovit činnost srdce postiženého. Ani po několika desítkách minut však záchranáři nebyli úspěšní a lékař nakonec musel konstatovat smrt.

 

Autor:
PhDr. Lukáš Humpl,
 – tiskový mluvčí
ZZS MSK