Domů Hlavní zprávy Záchranáři zasahovali u požáru domova pro seniory v Ostravě

Záchranáři zasahovali u požáru domova pro seniory v Ostravě

0
Sdílet
Záchranáři zasahovali u požáru domova pro seniory v Ostravě. Autor: ZZS MsK

Ostrava – Týmy zdravotnické záchranné služby se spolu s ostatními složkami integrovaného záchranného systému účastnily v pátečních 8. září, večerních hodinách zásahu u požáru domova pro seniory v Ostravě. Pracovníci operačního střediska krajské záchranné služby byli o události informováni krátce před jednadvacátou hodinou.

O události informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na místo požáru byly vyslány celkem čtyři posádky záchranářů, a to včetně týmu pro speciální činnosti.

Vzhledem k více než šesti desítkám evakuovaných obyvatel domova byla jedna z posádek záchranné služby určena k třídění postižených a zjištění jejich možných zdravotních obtíží v souvislosti s požárem.

„Postup záchranářů tedy probíhal na základě zásad používaných pro situace hromadného postižení zdraví,“ upřesnil mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Týmy záchranné služby postupně ošetřily celkem osm seniorů, naštěstí vesměs s méně závažnými obtížemi. Jednalo se například o drobnější poranění hlavy, kolapsový stav, dechové obtíže, nevolnost a další. Šest pacientů mohlo být po poskytnutí odborné zdravotnické pomoci ponecháno na místě, dvě ženy pak záchranáři transportovali do ostravské Městské nemocnice.

„Zásah zdravotnické záchranné služby v souvislosti s požárem byl ukončen po dvou hodinách, krátce po třiadvacáté hodině,“ doplnil k události mluvčí záchranářů.

Záchranáři zasahovali u požáru domova pro seniory v Ostravě. Autor: ZZS MsK

ČTĚTE TAKÉ: Záchranáři zasahovali u nehody automobilu na Novojičínsku

Autor:
Jiří Berec
Redakce Udalosti112

Zdroj:
ZZS MsK, Lukáš Humpl

 

 

 

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na