Domů Hlavní zprávy Záchranáři zasahovali u dvou vážných pádů z výšky v Karviné a Novém...

Záchranáři zasahovali u dvou vážných pádů z výšky v Karviné a Novém Jičíně

0
Sdílet
Záchranná služba MS kraje, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Karviná / Nový Jičín – Posádky zdravotnické záchranné služby musely v pátek 21. dubna, ve večerních hodinách zasahovat hned u dvou vážných událostí, při nichž došlo k pádu osoby z výšky. Informoval o tom krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Po devatenácté hodině byl oznámen pád z balkonu ve třetím patře z Nového Jičína.

Na místo vzlétl vrtulník a vyjela pozemní posádka záchranářů. Čtyřicetiletý muž byl po pádu několik minut v bezvědomí, utrpěl poranění hrudníku a páteře. Zasahující posádky jej zajistily krčním límcem, uložily do vakuové matrace a zahájily nitrožilní podávání léků. Tým leteckých záchranářů poté muže přepravil do další péče na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

V půl desáté večer bylo operační středisko záchranné služby kontaktováno s další podobnou událostí, tentokrát se jednalo o pád muže z okna domu, z výšky asi čtyř metrů, a to v Karviné.

„Pacient si přivodil středně těžké zranění hlavy a horní končetiny, po ošetření posádkou rychlé lékařské pomoci byl transportován na chirurgickou ambulanci nemocnice Karviná,“ doplnil k záchranářským výjezdům tiskový mluvčí záchranné služby MS Kraje Lukáš Humpl.

ČTĚTE TAKÉ: Žena na Novojičínsku se vážně zranila při pádu z výšky. Zasahovat musel i záchranářský vrtulník

Autor: Jiří Berec

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na