Domů Dopravní nehody Záchranáři zasahovali u nehody automobilu na Novojičínsku

Záchranáři zasahovali u nehody automobilu na Novojičínsku

0
Sdílet
Ilustrační snímek záchranné služby. Autor: ZZS MSK

Novojičínsko / Kopřivnice – Letečtí záchranáři i pozemní posádky Moravskoslezské záchranky zasahovali u vážné dopravní nehody na Novojičínsku. V 19. hodin bylo prostřednictvím linky tísňového volání 155 operační středisko záchranné služby vyrozuměno o vážné havárii automobilu v Kopřivnici.

Na místo nehody okamžitě vyjely všechny dostupné záchranářské týmy…

Lékařský rendez-vous, dále rychlé zdravotnické pomoci (RZP) z Frenštátu, a k misi byl zároveň vyslán také vrtulník letecké záchranky z Ostravy.

„Vozidlo narazilo ve vysoké rychlosti do betonového hrazení kruhového objezdu a značně deformované skončilo o několik desítek metrů dále. Čtyřiadvacetiletý muž byl v okamžiku příjezdu záchranářů mimo automobil, podle všeho z něj při havárii vypadl,“ uvedl k nehodě mluvčí záchranářů a upřesnil, že zasahující lékaři záchranné služby u něj zjistili poruchu vědomí a mnohočetná poranění v oblasti končetin, také poranění páteře.

„Pacient byl zajištěn krčním límcem a uložen do vakuové matrace, po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej záchranáři letecky transportovali do traumatologického centra Fakultní nemocnice Ostrava,“ doplnil k události mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Vedle zdravotníků na místě nehody zasahovali také profesionální hasiči a policisté.

Příčiny nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

PSALI JSME: Záchranáři zasahovali u vážných nehod na Opavsku i Karvinsku

Autoři: Honza Vraný
a redakce zpravodajství ZpravyExtra.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na