Domů Hlavní zprávy Záchranáři zasahovali při výbuchu a požáru domu na Ostravsku

Záchranáři zasahovali při výbuchu a požáru domu na Ostravsku

0
Sdílet
Bruntálští záchranáři, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Ostravsko – Týmy zdravotnických záchranářů zasahovaly v noci ze soboty na neděli u výbuchu a požáru domu v obci Velká Polom nedaleko Ostravy. Událost byla operátorům záchranné služby oznámena 9. října několik minut po jedné hodině.

Nahlášeno bylo několik postižených osob. Na místo události byly postupně vyslány tři posádky – dvě zdravotnické a jedna lékařská.

Záchranáři ošetřovali třiatřicetiletého muže, který utrpěl rozsáhlé popáleninové trauma. Zasahující lékařka zjistila, že je zasaženo okolo 80% jeho tělního povrchu, a to v oblasti hlavy, trupu, i končetin a dýchacích cest. Pacient byl uveden do umělého spánku a převeden na přístrojem řízenou ventilaci. Posádky zajistily intra oseální vstup, prvotně ošetřily popálené části těla a postiženého transportovaly do popáleninového centra FN Ostrava.

S nadýcháním se zplodinami hoření musela být ošetřena také padesátiletá žena. Byla při vědomí a mimo ohrožení života. Záchranáři ji následně předali na interním příjmu, rovněž v ostravské Fakultní nemocnici.

Autor:
PhDr. Lukáš Humpl,
tiskový mluvčí ZZS MSK