Domů Z regionu Moravskoslezký kraj Záchranáři se účastnili Dne otevřených dveří na Krajském úřadě Moravskoslezského kraje

Záchranáři se účastnili Dne otevřených dveří na Krajském úřadě Moravskoslezského kraje

0
Sdílet
Záchranáři se prezentovali v ostravském Olympijském parku. Autor: ZZS MSK

Ostrava – Záchranáři ZZS MSK se ve středu 28. září účastnili akce „Den otevřených dveří“, který pořádal Krajský úřad Moravskoslezského kraje.

Odehrávala se v prostorách krajského úřadu a přilehlém okolí. Záchranná služba byla součástí programu, který měl návštěvníky nejen pobavit, ale rovněž jim přinést nové informace a poučení.

Foto: ZZS MSK

Po loňské prezentaci školicího střediska zdravotnické záchranné služby a nácviku resuscitace pro návštěvníky akce, jsme letos představili Tým pro specializované činnosti, konkrétně činnost transportního týmu pro vysoce nakažlivé nemoci (VNN). Veřejnost si mohla v naší expozici prohlédnout unikátní vybavení – bio box a speciální sanitu pro převoz pacientů s VNN, ochranné pomůcky pro zasahující členy tohoto týmu. Také bylo možno dozvědět se o managementu péče o pacienta s podezřením na VNN a prostřednictvím dvou posterů i o úkolech týmu pro specializované činnosti.

Autor:
PhDr. Lukáš Humpl,
mluvčí ZZS MSK