Domů Hlavní zprávy Záchranáři oživili muže se zástavou srdce přímo pod hradem Potštejn

Záchranáři oživili muže se zástavou srdce přímo pod hradem Potštejn

0
Sdílet
Lékařské vozidlo záchranné služby, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2015)

Potštejn – Srdeční zástavu 45letého muže musely v úterý řešit posádky Královohradecké záchranky těsně pod zříceninou hradu Potštejn.

O události a záchranné akci informoval redakcu Události112.cz krajský mluvčí královohradecké záchranky Ivo Novák s tím, že muži, který zkolaboval cestou do kopce, na pomoc přispěchali kolemjdoucí svědkové, kteří ihned aktivovali tísňovou linku 155.

Za telefonické asistence operátorů následně zahájili nepřímou srdeční masáž, kterou prováděli až do příjezdu lékařské posádky z Rychnova nad Kněžnou.

„Zanedlouho po nich přímo na hradě přistál i královéhradecký Kryštof 6 a krátce nato dojela posádka RZP z Opočna. Po necelých deseti minutách rozšířené resuscitace s využitím defibrilačních výbojů se zdravotníkům podařilo obnovit spontánní srdeční aktivitu mladého muže a stabilizovat jeho životní funkce,“ upřesnil Novák.

„Přímo z místa události záchranáři odeslali pacientův EKG záznam do katetrizační laboratoře v královéhradecké nemocnici, kam po předchozí domluvě nemocného letecky transportovali,“ doplnil k události mluvčí záchranářů a podotkl, že včasná a správně prováděná první pomoc výrazně zvýšila mužovu šanci na přežití srdeční zástavy. Stačí k tomu telefon a dvě ochotné ruce.

ČTĚTE TAKÉ: „TUNEL 2017“ Taktické cvičení složek IZS Královohradeckého kraje

Autor: Jiří Berec,
krajská redakce

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na