Domů Hlavní zprávy Záchranáři nacvičovali zásah u nehody sanitky s vysoce infekčním pacientem

Záchranáři nacvičovali zásah u nehody sanitky s vysoce infekčním pacientem

0
Sdílet
Záchranáři nacvičovali zásah u nehody sanitky s vysoce infekčním pacientem. Autor: ZZSMSK

Ostravsko – Záchranáři ZZS MSK spolu s hasiči a policisty nacvičovali zásah u komplikované události. Tématem totiž byla dopravní nehoda sanitního vozidla, které na palubě transportovalo pacienta postiženého vysoce nakažlivou nemocí.

Podobná havárie je sice velmi specifická, nikoliv ovšem nereálná. Tým ZZS MSK pro speciální činnosti totiž takové přepravy nemocných zajišťuje i v reálných podmínkách.

Smyslem cvičení bylo zvýšit akceschopnost, dovednosti a součinnost složek IZS při takto složitém zásahu. Zapotřebí totiž bylo nejen zajistit a provést činnosti běžné při dopravní nehodě, ale také počítat s předpokladem rizika kontaminace zasahujících.
Itinerář cvičení pracoval se scénářem střetu sanitního vozidla s protijedoucím osobním vozidlem v tunelu Klímkovice, přičemž došlo nejen k zaklínění účastníků, ale také k porušení stěny bio boxu, v němž byl pacient umístěn.

Reálný zásah by v takovém případě byl velmi náročným a kromě nutnosti použití ochranných prostředků pro zasahující by znamenal rovněž nezbytnost provedení jejich následné dekontaminace. Celý postup zásahu byl proto předmětem dnešního nácviku.

Za zdravotnickou záchrannou službu se tohoto taktického cvičení zúčastnil záchytný a transportní tým pro vysoce nakažlivé nemoci a další posádka rychlé lékařské pomoci.

PSALI JSME TAKÉ: RALLYE REJVÍZ 21. ročník mezinárodní soutěže zdravotnických záchranných služeb

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na