Domů Hlavní zprávy Záchranáři na Novojičínsku zasahovali u dvou osob zasažených kyselinou chlorovodíkovou

Záchranáři na Novojičínsku zasahovali u dvou osob zasažených kyselinou chlorovodíkovou

0
Sdílet
Záchranná služba - ambulance, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2015)

Novojičínsko – Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve středu 8. srpna u intoxikace kyselinou chlorovodíkovou na Novojičínsku. K dramatické události došlo ve Studénce, krátce po půl deváté ráno. Dvě ženy se intoxikovaly při úklidu bazénu. Obě poraněné ženy skončili v péči lékařů.

O události informoval redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že zasahující záchranáři ošetřovali dvě pracovnice, které předtím čistily dno bazénu a během této činnosti se intoxikovaly kyselinou chlorovodíkovou.

#LZS KHK


ČTĚTE TAKÉ: Perný víkend mají za sebou zdravotničtí záchranáři Královéhradeckého kraje
Uplynulý tropický víkend rozhodně nebyl pro záchranáře z východu Čech odpočinkovým. Od pátku do neděle operátoři krajského operačního střediska jen na tísňové lince 155 přijali více než 800 výzev, na jejichž základě výjezdové skupiny v kraji zrealizovaly téměř 450 zásahů. Více.<< 

Došlo k zasažení jejich dýchacích cest, což se projevilo vážnými dechovými obtížemi obou postižených. Ženy ve věku dvaačtyřiceti a šestapadesáti let byly ošetřeny v rámci přednemocniční neodkladné péče a poté transportovány do ostravských nemocnic – Fakultní a Městské,“ doplnil mluvčí záchranářů.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na