Domů Hlavní zprávy Záchranáři na Moravě se podíleli na zajištění ME v krasobruslení

Záchranáři na Moravě se podíleli na zajištění ME v krasobruslení

0
Sdílet
Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Ostrava – V minulém týdnu se záchranáři Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje zapojili do zajištění hladkého průběhu Mistrovství Evropy v krasobruslení, které probíhalo v ostravské multifunkční hale.

Sportovní akce byla zajištěna na dvou úrovních:

O akci informoval krajský mluvčí Moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že ošetření divákům a zdravotní dohled u ledové plochy, stejně jako ošetřovnu v zázemí pro sportovce, zajišťovala privátní společnost. Pomoc poskytla ve více než padesáti případech, vesměs u nezávažných poranění a stavů, a to jak u návštěvníků mistrovství, tak i sportovců.

„Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje byla na místě zastoupena posádkou rychlé lékařské pomoci. Jejím úkolem bylo zajišťovat trvalou zálohu a v případě akutních stavů dopomoci zdravotnímu zajištění na místě. Přítomen byl tým ve složení lékař a zdravotnický záchranář. Záchranná služba zasahovala pouze ve dvou případech. Jednalo se o ošetření divačky s kolapsovým stavem a hypotenzí, která byla následně transportována posádkou RZP na interní ambulanci nemocnice ve Vítkovicích,“ uvedl Humpl a doplnil, že ošetřen byl rovněž muž s poraněním horní končetiny. I on musel být následně přepraven k ošetření ve zdravotnickém zařízení.

„Zdravotnická záchranná služba také zajišťovala v hlavních časech, kdy se pořádaly soutěžní jízdy, účast člena štábu IZS v Ostravar Aréně,“ doplnil k události mluvčí záchranářů.

-redakce,
PhDr. Lukáš Humpl,
mluvčí ZZS MSK