Domů Dopravní nehody Záchranáři na Bruntálsku zasahovali u dvou souběžných nehod se čtyřmi zraněnými

Záchranáři na Bruntálsku zasahovali u dvou souběžných nehod se čtyřmi zraněnými

0
Sdílet
Zdravot.záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2012)

Bruntálsko – Zdravotničtí záchranáři na Bruntálsku musely během pátku 10. listopadu, odpoledne zasahovat ve stejnou dobu u dvou vážných dopravních nehod, při kterých došlo ke zraněním celkem čtyř osob. Operátorky tísňové linky 155 začaly přijímat souběžná hlášení o střetu osobního a nákladního automobilu, stejně jako o střetu osobního automobilu s chodci, shodně pár minut po půl druhé. Na obě udaná místa bruntálského regionu byly vzápětí vyslány posádky zdravotnické záchranné služby, a to ze stanovišť v Bruntále a Vrbně pod Pradědem.

O nehodách aktuálně informoval Události112.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že ke střetu osobního a nákladního automobilu došlo v obci Heřmanovice a zraněni přitom byli dva muži – třicetiletý a sedmatřicetiletý. Ošetřeni museli být s lehkým, resp. středně těžkým poraněním hlavy a horní končetiny. Předáni do další péče byli následně v krnovské nemocnici.

Ve Světlé Hoře pak došlo ke sražení dvou chodkyň automobilem.

„Jednalo se o ženy ve věku 67 a 80 let. Obě utrpěly vícečetná poranění. U mladší zjistil zasahující lékař zranění obou horních a dolní končetiny. Pacientka musela být uložena do vakuové matrace, záchranáři jí aplikovali léky tlumící bolest, podali kyslík a poté transportovali na urgentní příjem nemocnice Krnov,“ doplnil mluvčí záchranářů a upřesnil, že do stejného zdravotnického zařízení předal tým záchranářů i druhou postiženou s poraněnou horní a dolní končetinou.

Vedle zdravotníků na místě nehod zasahovali také profesionální hasiči a policisté.

Obě nehody jsou nyní v šetření DI Policie ČR.

PSALI JSME:Záchranáři souběžně zasahovali u dvou vážných dopravních nehod v Orlové

-sim, red.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na