Domů Hlavní zprávy Záchranáři na Bruntálsku ošetřovali muže po pádu z dvacetimetrové výšky

Záchranáři na Bruntálsku ošetřovali muže po pádu z dvacetimetrové výšky

0
Sdílet
Letečtí záchranáři transportují v tzv. podvěsu zraněného pacienta, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Bruntál – Mladý muž se zřítil na Bruntálsku ze skály. Spadl z výšky přibližně dvaceti metrů. Přežil, vážně zraněný skončil v péči nemocničních lékařů, kam jej přepravil vrtulník záchranářů.

O události informoval naší redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve čtvrtek 25. května u pacienta po pádu z výšky v Bruntále. Operátoři tísňové linky 155 krajské záchranné služby přijali prvotní informaci o události několik minut po devatenácté hodině.

Na místo události, v blízkosti lomu na okraji města, ihned vyjely bruntálské posádky záchranářů – lékařská rendez-vous a tým rychlé zdravotnické pomoci.

Zasahovat musel i záchranářský vrtulník ….

Osmnáctiletý pacient spadl ze skály z výšky okolo dvaceti metrů, přičemž jeho pád zbrzdily stromy.

„Nalézal se ve velmi špatně přístupném terénu a s jeho vyproštěním a vynesením museli záchranářům pomoci hasiči. Prvotní vyšetření ukázalo poranění v oblasti končetin, lékař rovněž vyslovil podezření na otřes mozku,“ sdělil k události mluvčí záchranářů a doplnil, že postižený mladý muž byl zajištěn krčním límcem, uložen do vakuové matrace a po dalších úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři šetrně přepravili na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

ČTĚTE TAKÉ: Desítky profesionálních záchranářů ze tří kontinentů budou soutěžit v Rallye Rejvíz

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na