Domů Hlavní zprávy Záchrana lidského života. Pražští policisté zachránili sebevrahovi život

Záchrana lidského života. Pražští policisté zachránili sebevrahovi život

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B (2012)

Praha – Včera přibližně v devět hodin večer zazněla v radiostanicích pražských policistů výzva operačního důstojníka, že se u některého ze zličínských rybníků nachází muž, který chce spáchat sebevraždu.

Na tuto výzvu ihned zareagovali policisté z tamního místního oddělení, kterým se během chvíle podařilo u rybníku Dolejšák muže nalézt. Ten již bezvládně visel na své šále přivázané k železné konstrukci posilovacího stroje a měl řezné rány na zápěstí, které masivně krvácely. Policisté ihned mladého muže sundali, dali ho do stabilizované polohy a poskytli mu první pomoc. Ta spočívala především v tom, že mu na pořezané zápěstí přiložili tlakový obvaz a přikryli ho izotermickou fólií. Mladík po chvíli nabyl vědomí a začal s policisty komunikovat. Poté byl přivolanou rychlou záchrannou službou převezen k lékařskému ošetření do nemocnice. Vzhledem k tomu, že toto nebyl mladíkův první pokus o sebevraždu, byl následně převezen do psychiatrické léčebny v Praze 8.

Díky rychlému zásahu, včasné a kvalitně provedené první pomoci, policisté z místního oddělení Zličín zachránili mladému muži život.

Autor:
nprap. Eva Řádková

hl. m. Praha název

Policie České republiky
– KŘP hlavního města Prahy