Domů Hlavní zprávy Za výrobu drog skončil obviněný muž z Olomoucka ve vazbě

Za výrobu drog skončil obviněný muž z Olomoucka ve vazbě

0
Sdílet
Obviněný skončil ve vazbě. Autor: Polici ČR

Olomouc – Kriminalisté územního odboru Olomouc, oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování, zahájili trestní stíhání 30 letého muže z Olomoucka, kterého obvinili ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Informuje o tom mluvčí olomoucké policie Irena Urbánková s tím, že na základě dlouhodobě rozpracované operativní činnosti proběhla realizace 15. června. Třicetiletý muž byl zadržen na základě předchozího souhlasu se zadržením, vydaného státním zástupcem, v Olomouci.

Uvedeného protiprávního jednání se měl dopustit tím, od března 2016 do doby svého zadržení měl v několika případech neoprávněně přivézt z ciziny do České republiky několik balení léčiv, sloužících k nelegální výrobě drog (později mu tyto měla vozit jeho bývalá 28 letá družka, která byla rovněž obviněna z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, a to v souvislosti s realizací ze dne 5. června – viz. tisková zpráva ze dne 28. 7.), ze kterých měl neoprávněně vyrobit několik desítek gramů psychotropní látky metamfetamin (tzv. pervitinu).

Tuto drogu měl užívat buď sám, či ji měl předávat, ať už za úplatu, zdarma či jinou protihodnotu, dalším osobám. Mezi jeho zájemce patřili muži i ženy ve věku od 25 do 41 let. Téhož dne proběhla také domovní prohlídka v místě, kdy měl vyrábět drogu. Při ní kriminalisté zajistili věci, související s nelegální výrobou drogy a také krystalickou látku. Zajištěné materiály budou zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz. Zadržený byl následujícího dne obviněn ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let.

Ze strany policejního orgánu byl dán podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl akceptován a trestní stíhání probíhá vazebně.

PSALI JSME TAKÉ: Policejní lovci lebek zadrželi nebezpečného pachatele

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na