Domů Hlavní zprávy Za obchodování s lidmi byly obviněny čtyři osoby a čeká je až...

Za obchodování s lidmi byly obviněny čtyři osoby a čeká je až dvanáct let basy

0
Sdílet
ilustrační foto PČR

Brno – Kriminalisté brněnské expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) obvinili v měsíci červnu a srpnu letošního roku 4 osoby (dva muže a dvě ženy) ze zločinu obchodování s lidmi a dalších trestných činů. Případ s krycím názvem „MAGDA“ se týká provozování prostituce mladistvými dívkami.

Od roku 2015 do poloviny roku následujícího měly obviněné osoby přimět k provozování prostituce tři v té době mladistvé  dívky. K poskytování sexuálních služeb docházelo v nočním podniku na jižní Moravě poblíž rakouských hranic. Dívky měly být následně nuceny obviněným odevzdávat část takto získaných peněz.

U dvou mladistvých  navíc měly obviněné osoby zneužívat jejich závislosti na pervitinu. Ten jim podle našich závěrů měly pravidelně poskytovat a peníze za drogy jim následně měly být odečítány z částek, které dívky utržily za poskytnuté sexuální služby.

Obě obviněné ženy měly dále vybírat peníze od zletilých i mladistvých prostitutek, kdy jedna z nich měla také mnohonásobně prodávat drogy.

Obviněné osoby jsou kromě trestného činu obchodování s lidmi stíhány i pro trestné činy ohrožování výchovy dítěte, nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, a kuplířství.

Ze čtveřice obviněných vzal soudce do vazby jednoho muže a jednu ženu. Ostatní dvě osoby jsou stíhány na svobodě. V případě pravomocného rozsudku hrozí všem trest odnětí svobody od 5 do 12 let. Věc dozoruje Krajské státní zastupitelství v Brně.

 

Zdroj:plk. Mgr. Jaroslav Ibehej (NCOZ)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na