Domů Z regionu Moravskoslezký kraj „Šmejdi“ Trojce mužů vylákala ze seniorů více, jak 90. tis. korun. Nabízeli...

„Šmejdi“ Trojce mužů vylákala ze seniorů více, jak 90. tis. korun. Nabízeli jim koření a bylinky

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2014)

Bruntál – Trojce mužů se vydávala za seriozní obchodníky, kteří důchodcům nabízeli k prodeji bylinky a koření pod značkou známé firmy, která ovšem s jejich počínáním neměla vůbec nic společného. Trojce pachatelů z důvěřivých seniorů vylákala podle policie více jak 90.000,- korun. Nyní spadla klec! 

O případu informovala bruntálská policejní mluvčí Pavla Jiroušková s tím, že bruntálským kriminalistům z oddělení hospodářské kriminality se mravenčí prací podařilo zjistit trojici podezřelých mužů, kteří měli podvodně vylákat ze dvou seniorů na předváděcí akci v Bruntále přes 90 tisíc korun.

por. Bc. Pavla Jiroušková. 
Skupina tisku a prevence. Policie ČR Územní odbor Bruntál

„Případ se stal v únoru loňského roku a kriminalisté vyhodnocovali získané poznatky a ve spolupráci s opavskými kriminalisty ztotožnili podezřelé osoby. V průběhu měsíce března si trojice mužů ve věku od 31 do 41 let vyslechla obvinění z přečinu podvodu. Je jim kladeno za vinu, že dne 3. 2. 2016 v Bruntále v restauraci na náměstí Míru se vydávali za obchodní zástupce společnosti prodávající koření a bylinky a jménem společnosti, která neměla s touto akcí nic společného, měli zorganizovat předváděcí akci pro osoby důchodového věku, kterým měli nabízet elektrické spotřebiče za předražené ceny a s příslibem vysoké výhry. Dvěma poškozeným, kteří neprojevili zájem o koupi zboží, ke konci akce předali obálku, že vyhrávají. Jeden ze seniorů vyhrál vystavené zboží v hodnotě 76 tisíc korun a druhý poškozený částku 100 tisíc korun. Podmínkou však bylo zakoupení zboží v hodnotě od 45 do 50 tisíc korun. Obvinění měli poškozené seniory přesvědčit o výhodném zisku, který jim měl být následně zaslán poštovní poukázkou. Poškození jim uvěřili a zakoupili si zboží (tlakový hrnec, parní čistič a kuchyňský robot), za které zaplatili dohromady 95 tisíc korun. Zboží bylo sice originálně zabaleno, avšak nemělo žádnou hodnotu, což bylo ověřeno znaleckým zkoumáním,“ upřesnila policejní mluvčí a doplnila, že slíbené finance jim zaslány nebyly a poškození chtěli zboží následně reklamovat či vrátit, avšak veškeré kontaktní údaje byly smyšlené.

„Obviněným nyní hrozí trest odnětí svobody do výše pěti let,“ dodala mluvčí policie.

ČTĚTE TAKÉ: Neoprávněně vyplacené sociální dávky za více, jak 200 tisíc korun! Případ řeší kriminalisté na Novojičínsku

V roce 2016 byli dva z obviněných odsouzeni soudem k podmíněnému trestu za obdobnou trestnou činnost, kterou spáchali v loňském roce na Mělnicku.

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na