Domů Z regionu Moravskoslezký kraj Vydírání, vyhrožování i poškození cizí věci „má na triku“ 28letá narkomanka z...

Vydírání, vyhrožování i poškození cizí věci „má na triku“ 28letá narkomanka z Ostravska. Již je ve vazbě!

0
Sdílet
"Výhružky i poškozené sklo" má na svědomí 28letá kriminálnice z Ostravska. Autor/Foto: Policie ČR

Ostrava – Ve vazbě skončila 28letá žena. Policejní komisař zahájil trestní stíhání ženy pro trestné činy vydírání, výtržnictví a poškození cizí věci. Ke skutku došlo dopoledne 17. ledna v Ostravě.

Žena měla nejprve v prodejně uschovat zboží (vestu) do tašky. Poté, co ji u dveří oslovila prodavačka, zboží vyjmula a v prodejně odhodila. Protiprávní jednání gradovalo agresí, kdy měla žena přítomným prodavačkám vyhrožovat újmou na životě a dále výhružkami zraněním nakaženými jehlami, čímž se měla domáhat odchodu z již uzamčené prodejny. Poškozeným sdělovala, že je nemocná a měla hrozit zraněním jehlami. Ve své tašce měla přitom cosi hledat. Poškozené ve strachu z prodejny utekly. Podezřelá se měla snažit utéci z objektu a sklo uzamčených dveří poškodit.

Přivolaní policisté ženu zadrželi. Orientační test k detekci drog byl pozitivní v ukazateli metamfetamin/amfetamin. Policisté zajistili také věc důležitou pro trestní řízení – kladívko k nouzovému rozbití skla. Žena u sebe měla použité injekční jehly.

Po shromáždění důkazů zahájil ostravský policejní komisař trestní stíhání ženy. Žena je dále podezřelá z dalších krádeží zboží.

Za obdobnou trestnou činnost byla žena i odsouzena.

Soud vzal obviněnou do vazby. Pachateli předmětného jednání hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Autor:
Moravskoslezský kraj názevmjr. Mgr. Gabriela Holčáková,
 vrchní komisař
Policie České republiky
– KŘP Moravskoslezského kraje