Domů Z regionu Karlovarský kraj Vydíral svědka, navíc prodával na Sokolovsku Marihuanu. Nyní spadla klec!

Vydíral svědka, navíc prodával na Sokolovsku Marihuanu. Nyní spadla klec!

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Sokolov – Devětadvacetiletý muž ze Sokolovska se nyní zpovídá kriminalistům ze zvláště závažných trestných činů. Na Sokolovsku ve velkém prodával drogy, když byl policisty opakovaně zadržen, začal následně vyhrožovat jednomu ze svědků újmou na zdraví a fyzickou likvidací. V případě odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody až na deset let. 

O případu informovala karlovarská policejní mluvčí Kateřina Krejčí s tím, že sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 29letého muže ze Sokolova, kterého obvinili ze spáchání zločinu Vydírání a zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Obviněný muž měl v období od roku 2001 do doby svého zadržení na různých místech v Sokolově prodat nebo darovat nejméně v 1700 případech marihuanu v celkovém množství přesahující dva kilogramy. Prodejem marihuany si měl přijít na částku nejméně  200 tisíc korun. Před jeho zadržením v počátku měsíce března vyhrožoval likvidací jednomu ze zúčastněných svědků, pokud nebude před policejním orgánem vypovídat v jeho prospěch,“ upřesnila mluvčí policie.

Kriminalisté na začátku tohoto týdne muže zadrželi.

„Po zahájení trestního stíhání a provedení potřebných procesních úkonů policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Státní zástupce návrh akceptoval,“ uvedla mluvčí karlovarské policie Kateřina Krejčí a doplnila, že soudce shledal důvody vazby, nicméně vazbu nahradil přijetím písemného slibu obviněného, který je tak nyní vyšetřován na svobodě.

ČTĚTE TAKÉ: Agresor přepadl ženu v Mariánských Lázních, při incidentu ji poranil nožem!

Autor: Jiří Berec

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na