Domů Hlavní zprávy OBRAZEM: Výcvik specialistů Letecké záchranné služby Ostrava

OBRAZEM: Výcvik specialistů Letecké záchranné služby Ostrava

0
Sdílet
Výcvik specialistů LZS Ostrava. Foto: Jakub Romba, MUDr. Kamil Tomášek

Ostrava – Ve čtvrtek 20. září, proběhl na okraji Ostravy další z výcviků speciálních činností týmu letecké záchranné služby Ostrava.

Metodická cvičení této skupiny pracovníků se konají pravidelně, neboť jsou to právě oni, kdo v případě potřeby zasahují na území našeho kraje v situacích, při nichž je pacient v obtížném terénu nebo špatně dosažitelný pro pozemní posádky.

Nácvik probíhal s náhradním strojem a instruktory rakouské společnosti Helikopter Air Transport, která je od 1. ledna 2017 provozovatelem LZS Ostrava. Mezi trénovanými činnostmi bylo přistávání v šikmém terénu s vysazením záchranářů, a také práce v podvěsu za současného transportu pacienta i s přístrojovým vybavením.


ČTĚTE TAKÉ: V areálu Třineckých železáren se muž zřítil z výšky, v umělém spánku ho do nemocnice přepravil vrtulník
Pozemní posádky spolu s Leteckou záchrannou službou museli zasahovat v areálu Třineckých železáren, kde se muž zřítil z přibližně 15m výšky. Do nemocnice ho musel transportovat záchranářský vrtulník. 

Speciální činnosti využívají letečtí záchranáři několikrát ročně, a to především v horských oblastech. Také z těchto důvodů se nácviků kromě téměř dvou desítek záchranářů a lékařů ZZS MSK, účastnili rovněž dva členové horské služby.

FOTOGALERIE: Výcvik specialistů LZS Ostrava.

PhDr. Lukáš Humpl,
Tiskový mluvčí ZZS MSK
(redakce #udalosti112.cz)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na