Domů Z regionu Vtip o bombě ho vyjde draho! Policisté muže po pár hodinách obvinili

Vtip o bombě ho vyjde draho! Policisté muže po pár hodinách obvinili

0
Sdílet
Policista při vyšetřování události, ilustrační foto. Autor: archiv, Jan Vraný / JV Press

Zlínsko – Zlínští kriminalisté od noci na dnešek šetří podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy. Neznámý mužský hlas zavolal 43 minut po půlnoci na linku tísňového volání 112 a oznámil, že ve dvou restauracích na sídlišti ve Zlíně je bomba.

Svým „vtipným“ prohlášením způsobil znepokojení větší části obyvatelstva a zbytečný výjezd všech složek integrovaného záchranného systému. Pokud dojde k jeho odsouzení, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky a úhrada všech nákladů spojených se zásahem záchranných složek a se způsobenými škodami.

Krátce po oznámení policisté identifikovali místo, odkud muž telefonoval.

Operační důstojník vyslal na místo pět policejních hlídek, výjezd kriminalistů a oslovil také strážníky Městské policie Zlína a hasiče. Policisté za pomoci ostatních členů integrovaného záchranného systému evakuovali asi 50 osob ze dvou restaurací.

Prohlídka prostoru v obou restauracích ukázala, že se tam nenachází žádný podezřelý předmět. Z prověřování vyplynulo, že podezřelými jsou dva muži, které nezávisle na sobě vyhnala obsluha z restaurací na Jižních Svazích a kteří vyhrožovali, že se tam ještě vrátí. Jednoho z podezřelých zadrželi kriminalisté ještě v noci a umístili ho do policejní cely. Druhého zadrželi ráno v jeho bydlišti ve Zlíně. Po výslechu obou mužů měli policisté jasno. Viníkem je dvaatřicetiletý muž ze Vsetína žijící ve Zlíně, který v podnapilém stavu zavolal na linku 112.

Policejní komisař čtyřikrát soudně trestanému muži sdělil obvinění z trestného činu šíření poplašné zprávy.

Autor:
nprap. Monika Kozumplíková
tisková mluvčí Policie ČR
– KŘP Zlínského kraje