Domů Dopravní nehody U vážné nehody na Mělnicku zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby

U vážné nehody na Mělnicku zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby

0
Sdílet
Vážná nehoda na Mělnicku. Autor: HZS Středočeského kraje

Mělník – Vážná nehoda tří osobních aut a dodávky na hlavním tahu mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví zaměstnala všechny složky Integrovaného záchranného systému České republiky. 

Na místě zasahovala profesionální jednotka z Mělníka, které vyjeli na pomoc kolegové z Benátek nad Jizerou. Informuje o tom Jaroslav Gabriel z HZS Středočeského kraje.

Po srážce zůstali v dodávce zaklíněni dva lidé, které hasiči vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Celkem byly zraněny čtyři osoby, z toho dvě těžce. Pro jednu z nich byl povolán vrtulník Letecké záchranné služby Policie ČR, který přistál na poli v těsné blízkosti kolize.

Účastníky nehody byly také dvě malé děti, které z nehody vyvázly naštěstí bez zjevného zranění, ale byly v šoku. Hasiči jim poskytli posttraumatickou pomoc a věnovali hračku, která má pomoci snížit stres z prožité události.

Po celou dobu zásahu byla silnice zcela uzavřena a částečně obnovit provoz se podařilo až po odtažení havarovaných vozidel a úklidu místa nehody až těsně před polednem. V důsledku této mimořádné události tak byla silnice č. 16 uzavřena přes dvě hodiny a policie řídila odklon po vedlejších komunikacích.

PSALI JSME TAKÉ: VIDEO: V Horním Jindřichově havarovala řidička. Vrtulník odlétl od nehody prázdný

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na