Domů Hlavní zprávy Vrtulník krajské záchranky vzlétl k pacientovi s dušností do Meziboří na Mostecku

Vrtulník krajské záchranky vzlétl k pacientovi s dušností do Meziboří na Mostecku

0
Sdílet
Vrtulník záchranky přistává v Meziboří. Autor: Lenka Fibichová

Mostecko – Vzlet lékařského vrtulníku si v pondělí 6. února odpoledne vyžádaly náhlé zdravotní potíže pacienta s dušností v Meziboří na Mostecku. Na místo vyjela záchranka z Litvínova a zároveň z Ústí nad Labem vzlétl vrtulník s lékařem na palubě.

Potvrdil to mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník s tím, že pacienta posléze do mostecké nemocnice převezla sanitka záchranné služby.

Nejednalo se o nic nestandardního.

Letečtí záchranáři, tak vypomáhají pozemním posádkám v regionech nebo městech, kde není výjezdová základna s lékařem, jako je tomu v Litvínově, pod který oblastně spadá i město Meziboří, ve kterém záchranářský vrtulník dnes na rychlo přistával.

Podle informací redakce Události112 pro Litvínov a blízké okolí slouží nejbližší lékař záchrannou službu v nedalekém Mostě.

V době dopoledního záchranářského výjezdu na Meziboří byl mostecký lékař na jiném závažném případu a proto k pacientovi s dušností do obce Meziboří vedle zdravotnické pozemní posádky záchranné služby zamířil také zmiňovaný lékařský vrtulník z ústecké základny.

 

 

-jv

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na