Domů Dopravní nehody Vozidlo po karambolu skončilo ve Vsetínském korytě potoka, osádka vozidla v péči...

Vozidlo po karambolu skončilo ve Vsetínském korytě potoka, osádka vozidla v péči záchranářů

0
Sdílet
Vozidlo narazilo do vsetínské zastávky a skončilo v blízkém potoku. Autor: HZS Zlínského kraje

Vsetín – Profesionální hasiči, záchranáři i policisté vyjížděli v sobotu 14. ledna v dopoledních hodinách k nahlášené dopravní nehodě osobního vozidla Opel, které po karambolu skončilo v korytě místního vsetínského potoka.

O nehodě a náročném hasičském zásahu informoval krajský mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil s tím, že v době příjezdu hasičů stálo ještě nastartované vozidlo zn. Opel v korytě potoka a jeho řidič byl již v péči posádky zdravotnické záchranné služby. Hasiči zastavili motor a vozidlo zajistili proti vzniku požáru.

„Při nehodě došlo k menšímu úniku provozních kapalin. Velitel zásahu proto nechal na místo povolat pracovníka odboru životního prostředí. Šíření unikajících provozních kapalin hasiči zabránili po odstranění ledových ker položením sorbčních hadů okolo vozidla. Velitel zásahu si také cestou operačního střediska vyžádal vyslání vyprošťovacího automobilu ze stanice Otrokovice,“ sdělil mluvčí hasičů Netopil.

Vozidlo narazilo do vsetínské zastávky a skončilo v blízkém potoku. Autor: HZS Zlínského kraje
Vozidlo narazilo do vsetínské zastávky a skončilo v blízkém potoku. Autor: HZS Zlínského kraje

Ještě než osobní vozidlo sjelo do vody, poškodilo autobusovou zastávku.

Přítomný pracovník technických služeb zastávku prohlédl a s ohledem na bezpečnost občanů požádal hasiče o odstranění její stříšky.

„Po příjezdu jednotky z Otrokovic hasiči vyprostili havarované vozidlo a následně odstranili i stříšku zastávky,“ doplnil k nehodě mluvčí hasičů.

Z největší pravděpodobností stálo za nehodou nepříznivé počasí a nepozornost řidiče, který nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky. Nicméně se mohlo jednat také o nějakou technickou závadu na vozidle. Příčiny této dnešní nehody nyní vyšetřují vsetínští dopravní policisté.

 

-jb