Domů Hlavní zprávy Vozidla DUSTER 4×4 budou testovat Hasiči v Libereckém kraji

Vozidla DUSTER 4×4 budou testovat Hasiči v Libereckém kraji

0
Sdílet
Hasiči v Libereckém kraji budou testovat vozidla DUSTER 4x4. Autor: HZS Libereckého kraje

Liberec – Společnost Renault Česká republika, a. s. předala 4. ledna 2018 dva vozy Dacia Duster s pohonem 4×4 na bezmála čtyř měsíční testování Hasičskému záchrannému sboru Libereckého kraje. Informovala o tom krajská mluvčí libereckých hasičů Pavlína Bílková.

Slavnostní předání vozidel se uskutečnilo mezi Petrem Divišem, fleet marketing managerem společnosti Renault a ředitelem HZS LK plk. Ing. Luďkem Prudilem za účasti plk. Zdeňka Borovičky, nám. řed. pro ekonomiku a por. Bc. Jiřího Červeného, který má vozový park libereckých hasičů na starosti.

Hasiči v Libereckém kraji budou do konce dubna letošního roku testovat dva vozy Dacia Duster vybavené přeplňovaným vznětovým motorem 1.5 dCi o výkonu 80 kW (109 k) a opatřené pohonem všech kol. „Vozy si vyzkouší příslušníci na většině stanicích. Chceme prověřit nejenom silniční schopnosti těchto vozů, ale zaměříme se zejména na jejich terénní vlastnosti. Dustery proto u nás otestují vyšetřovatelé, preventisté, velitelé i já mám v plánu si jízdu v Dacii vyzkoušet,“ dodal ředitel HZS LK plk. Luděk Prudil.

Pro lepší viditelnost na silnici i mimo ni jsou bílá vozidla polepená červenými pruhy s nápisem HASIČI a brzy k nim přibude logo Hasičského záchranného sboru ČR na kapotě,“ doplnila k události mluvčí krajských hasičů.

Hasiči v Libereckém kraji budou testovat vozidla DUSTER 4×4. Autor: HZS Libereckého kraje

Otázkou ovšem zůstává, zda by neměl být zachován barevný standard klasických hasičských vozidel, pro HZS ČR nebo jednotky SDH, kterým jsou samozřejmě vozidla červené barvy s bílým pruhem.


ČTĚTE TAKÉ: První letošní výcvik v provádění speciálních letových činností mají za sebou záchranáři LZS


-jb, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na