Domů Z regionu Karlovarský kraj Vítr a sníh vydatně zaměstnal záchranáře v celém Karlovarském kraji

Vítr a sníh vydatně zaměstnal záchranáře v celém Karlovarském kraji

0
Sdílet
Vítr a sníh vydatně zaměstnal hasiče v Karlovarském kraji. Autor: HZS KvK

Karlovarsko – Od rána do odpoledne zasahovali hasiči u padesáti událostí. Nejčastěji odstraňovali popadané stromy, pomáhali také u většího počtu dopravních nehod. 

Silný vítr a navíc těžký mokrý sníh….

Tato kombinace způsobila, že od pátečních ranních hodin jen do druhé hodiny odpoledne zasahovali hasiči v kraji u 35 událostí technického charakteru, kdy v převážné většině odstraňovali spadlé stromy ze silnic.

V Chebu hasiči zajistili uvolněné plechy na střeše domu, stejný zásah bylo nutné provést i v Horním Slavkově, kde kvůli silnému větru nebylo možné poškozenou střechu opravit. Hasiči tak provizorně plachtami zakryli půdní prostory pod poškozenou střechou, ve spolupráci s policií vyklidili přilehlé ulice a starosta města nařídil zákaz vstupu do těchto ulic až do zmírnění větru, kdy bude možné střechu bezpečně opravit.

Kromě technické pomoci zasahovali hasiči také u deseti dopravních nehod, při kterých se zranilo sedm osob. V jednom případě narazil u Žlutic osobní vlak do stromu spadlého přes koleje, ve vlaku se při nárazu nikdo nezranil. U Ostrova se pak srazilo osobní auto s autobusem, ve kterém cestovalo 23 dětí. Žádné z dětí se nezranilo, náhradní autobus je odvezl z místa nehody.

Záchranné složky u dopravní nehody na Karlovarsku. Autor: HZS KvK
Záchranné složky u dopravní nehody na Karlovarsku. Autor: HZS KvK

Dvakrát také hasiči likvidovali požár, v Chebu hořela zahradní chatka, v Březové u Sokolova hořely saze v komíně.

Kvůli velkému počtu padajících stromů požádal v ranních hodinách velitel zásahu u Aše o úplné uzavření silnice u obce Podhradí na Ašsku.

Správce silnic následně kvůli kalamitnímu stavu informoval hasiče o dalším uzavření silnic, a to z Božího Daru na Klínovec, silnice I/20 za Toužimí, silnice mezi Přebuzí a Rolavou, silnice z Božího Daru na Rýžovnu, silnice z Jindřichova na Háj, silnice u obce Zlatý Kopec a silnice z Mnichova na Poutnov. Důvodem jsou velké závěje sněhu, které ve stálém vydatném sněžení není možné udržet ve sjízdném stavu. Uzavření silnic platí až do odvolání.

Autor:
Martin Kasal
– tiskový mluvčí
HZS Karlovarského kraje