Domů Hlavní zprávy VIDEO: Záchranáři obsadili Ostrov u Tisé v rámci cvičení Rallye Ostrov 2017

VIDEO: Záchranáři obsadili Ostrov u Tisé v rámci cvičení Rallye Ostrov 2017

0
Sdílet
Záchranáři cvičili v Ostrově u Tisé v rámci metodického cvičení. Autor: Honza Vraný

Ostrov – Dvoudenní mezinárodní metodické cvičení Rallye Ostrov 2017 mají úspěšně za sebou záchranáři z Čech a sousedního Německa, a to v rámci letošního 4. ročníku. Vedle Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje se akce zúčastnily i ostatní složky Integrovaného Záchranného Systému, a to Policie ČR, Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje a Horské služby v lokalitě Ostrova u Tisé. Informoval o tom krajský mluvčí ústecké záchranky Prokop Voleník.

„Cvičení i letos prověřilo zdravotnické záchranáře nejen v připravenosti řešení mimořádné události s hromadným postižením zdraví, ale také jejich schopnosti a dovednosti při plnění simulovaných reálných úkolů se kterými se mohou ve své profesi reálně setkat,“ doplnil mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

Na družstva záchranářů čekalo celkem osm soutěžních disciplín. Metodické cvičení bylo rozděleno na noční a denní část v okolí Ostrova u Tisé na Ústecku. V rmci soutěžních disciplín došlo i na adrenalinový sport, a to kdy na záchranáře čekal za dohledu instruktorů úkolo, překonání traverzu z jedné skalní věže na druhý a následné slanění ze sklaní věže.

VIDEOREPORTÁŽ Z RALLYE OSTROV 2017  

Rallye Ostrov 2017 mezinárodní metodické cvičení záchranářů

 

„Letošní ročník byl ojedinělý v tom, že se cvičení zúčastnili také kolegové záchranáři z Německa, a to v rámci přeshraniční spolupráce. Do kace se zapojilo 17 družstev záchrannách služeb z Čech a 5 družstev z Německa,“ dodal mluvčí ZZS Prokop Voleník.

Záchranáři v rámci speciálních úkolů pod dohledem rozhodčích museli zvládnout a řešit simulace reálných událostí. Metodické cvičení Rallye Ostrov 2017 i letos uspořádala Zdravotnická záhranná služba Ústeckého kraje, p.o., Ústecký kraj a Vzdělávací centrum ZZS ÚK.

FOTOGALERIE ZE CVIČENÍ…

PSALI JSME TAKÉ: PREVENCE TAK TROCHU JINAK startuje i v letošním roce v Mostě

Autor: Honza Vraný

 

 

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na