Domů Hlavní zprávy VIDEO: V sutinách zbouraného paneláku na chanovském sídlišti hledali vycvičení psi zavalené...

VIDEO: V sutinách zbouraného paneláku na chanovském sídlišti hledali vycvičení psi zavalené osoby

0
Sdílet
Služební kynologové nacvičují vyhledávání zavalených osob na ruině zbouraného domu. Autor: Honza Vraný/JV PRESS
Služební kynologové nacvičují vyhledávání zavalených osob na ruině zbouraného domu. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Mostecko – Patnáct psovodů a dvacet speciálně vycvičených psů na vyhledávání zavalených osob v sutinách zřícených domů nacvičovalo také na chanovském sídlišti, a to v místě, kde ještě před pár týdny stál jeden z mnoha zdevastovaných panelových domů.

Ten nechalo totiž město spolu s dalším vybydleným panelákem zbourat. Demoliční čety tak v sobotu nahradili Záchranné kynologické brigády z celé České republiky. Cvičit v sutinách čerstvě zbouraného domu je totiž pro chlupaté hledače ten nejlepší způsob, jak se co nejefektivněji naučit specifické pachy po zřícených objektech.

VIDEOREPORTÁŽ Z NÁCVIKU KYNOLOGŮ:

Potvrdila to Radka Fenclová z mostecké psí školy Rastava. Právě ona akci zorganizovala. Na chanovské sídliště se tak již podruhé sjeli nejen kynologové z Ústeckého kraje, ale také záchranáři z Karlovarského a Hradeckého kraje a pražských kynologických brigád.

Speciálně vycvičení pejsci na vyhledávání osob ze zřícených domů tak díky figurantům v sutinách zbouraného panelového domu na chanovském sídlišti nacvičovali náročné vyhledávání zavalených lidí.

FOTOGALERIE Z NÁCVIKU KYNOLOGŮ: