Domů Hlavní zprávy VIDEO: Unikátní záběry od brněnských strážníků z výbuchu tlakové láhve

VIDEO: Unikátní záběry od brněnských strážníků z výbuchu tlakové láhve

0
Sdílet
V centru Brna explodoval kyslík. Autor: HZS JmK

Brno – Strážníci MP Brno poskytli video z požáru dodávky ve vnitrobloku v Brně na Moravském náměstí. Výbuch tlakové lahve zcela zničil dodávku a způsobil škody přes milion korun. Dva muži se zranili.

Brněnským strážníkům se podařilo zaznamenat explozi tlakové lahve uložené v dodávce na nádvoří rektorátu Masarykovy univerzity. Hlídka městské policie poskytla společně s hasiči první pomoc zraněnému a přivolala záchrannou službu. Muže převezla sanitka do nemocnice.

Hasiči dorazili na místo do pěti minut. Museli se vypořádat s požárem dodávky a vedle zaparkovaného auta po výbuchu tlakové lahve uvnitř dodávky. Průzkumem objevili další tlakovou lahev s kyslíkem několik metrů od výbuchu. Po jejím ochlazení se zjistilo, že zřejmě následkem výbuchu, došlo k jejímu poškození a vyprázdnění.

Během zásahu se předpokládalo, že tlakové láhve jsou součástí svařovací soupravy a v dodávce tedy explodoval acetylen. Po dohašení dodávky a odkrytí roztržené lahve hasiči zjistili, že jde také o kyslíkovou láhev.

VIDEO: V centru Brna explodoval kyslík v dodávce…

Unikátní záběry výbuch v dodávce

 

Při výbuchu se zranili dva muži, které si převzala do péče záchranná služba a po poskytnutí odborné péče je transportovala do nemocnice.

Velitel zásahu si na místo povolal automobilový žebřík, ke kontrole střechy přilehlé budovy. Nalezené trosky hasiči pomocí lezecké techniky odstranili.

Hasiči na místě zasahovali tři hodiny. Náš vyšetřovatel odhadl, že škoda přesáhne milion korun. Po výbuchu je poškozeno množství oken, fasáda a další zaparkované vozy. Příčina celé události zůstává v šetření.

PSALI JSME: V centru Brna na Moravském náměstí explodoval kyslík

Zdroj: Jaroslav Mikoška,
tiskový mluvčí HZS JmK

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na