Domů Z regionu Karlovarský kraj VIDEO: Tým kobra v akci! Krycí název „HABU 10“. Pašerákům cigaret na...

VIDEO: Tým kobra v akci! Krycí název „HABU 10“. Pašerákům cigaret na Karlovarsku spadla klec!

0
Sdílet
Pašované zajištěné, nekolkované cigarety z Chebské tržnice. printscreen (video). Zdroj: Policie ČR

Karlovarsko – Ve dnech 28. a 29. června proběhla realizace týmu karlovarská kobra pod krycím názvem „HABU 10“. Celníci a kriminalisté si došlápli na pašeráky s nekolkovanými cigaretami, kteří hojně řádili na Chebsku. 

O případu dnes informovala karlovarská krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová s tím, že kriminalisté, celníci a finanční správa Karlovarského kraje realizovali skupinu cizinců, kteří zásobovali několik měsíců tržnice v okrese Cheb cigaretami bez kolků a které byly pašované z Ukrajiny, Maďarska a Bulharska.

Tým kobra provedl celkem 6 domovních prohlídek nebytových prostor.

Při prohlídkách zajistili cigarety v hodnotě 4 miliony Kč a desítky gramů drog. Při akci byly zadrženy dvě osoby a po dalších se pátrá.

Vyšetřovatel ve čtvrtek 30. června podá podnět státnímu zástupci nejméně na jednu osobu k vydání návrhu na vzetí do vazby. 

„Vyšetřovatel odboru hospodářské kriminality zahájil trestní stíhání pro trestný čin porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží. Dále osoby podezřívá z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ doplnila k razii mluvčí policie.

Autor: nprap. Mgr. Kateřina Böhmová
– tisková mluvčí
Policie ČR –
KŘP Karlovarského kraje