Domů Hlavní zprávy VIDEO: Policejní akce Provoz odhalila rodinný gang, který vařil a prodával pervitin...

VIDEO: Policejní akce Provoz odhalila rodinný gang, který vařil a prodával pervitin v Ústí

0
Sdílet
Policejní tisková konference v Ústí nad Labem. Autor: Honza Vraný

Ústí nad Labem – Úspěšný zátah mají za sebou kriminalisté ústecké policie z toxi týmu. Při akci Provoz totži odhalili distributory a výrobce drog na Ústecku. Šlo o třináct lidí rodinného gangu, mezi kterým byl otec, matka, synové a jejich manželky nebo družky. Nejstaršímu pachateli bylo přibližně 50 let, tomu nejmladšímu pak kolem 23 let.

Drogy rodinný klan vařil v rekreačních chatách na dobětickém sídlišti a v Malečově na Ústecku. Pervitinem tak zásobovali celé Ústí nad Labem, a to především drogově závislé ze Severní Terasy a z Dobětic. „Pro tyto části Ústí to tedy bude dost zásadní zásah ze strany policie, ale dá se říci, že když chobotnici usekneme dvě chapadla, po nějaké době jí zase narostou další,“ informoval o tom novináře na tiskové konferenci ředitel ústeckých policistů Vladimír Danyluk.

„Při domovních prohlídkách v Krásném Březně, v Neštěmicích, Doběticích a Skoroticích jsme zajistili 100 tisíc korun v hotovosti, pervitin, marihuanu, dvě kompletní varny, chemikálie na výrobu drog a větší množství prášků na výrobu metamfetaminu. Zajištěný materiál byl následně zaslán na expertízu,“ dodal vedoucí územního odboru Policie ČR v Ústí nad Labem Vladimír Danyluk.

Policisté provedli v rámci akce Provoz sedm domovních a tři nebytové prohlídky. Pachatelé byli pro ústeckou policii dlouhodobě známí. „Nešlo totiž o žádné nováčky, pro stejnou činnost byli již v minulosti opakovaně trestáni. To, co jsme zajistili při zásahu, by stačilo na výrobu 150 gramů čistého pervitinu,“ řekl na tiskové konferenci vedoucí oddělení Služby kriminální policie a vyšetřovaní v Ústí nad Labem Roman Dvořák.

 

Policisté akci Provoz připravovali několik měsíců. Samotný zátah kriminalisté rozjeli 24. dubna ve večerních hodinách a poračovala až do středy 26. dubna. Policisté během ní zadrželi celkem 13 lidí, z toho 2 ženy. V současné době probíhá u soudu rozhodování o vzetí do vazby. Pachatelé vozili léky údajně z Polska. Hrozí jim až 10 let vězení.

V den realizace se akce účastnilo na 80 policistů. Jednalo se o policisty ze Zásahové jednotky Krajského ředitelství Ústeckého kraje, Středočeského kraje a Správy hl.m.Prahy, policisty ze Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství Ústeckého kraje, ústecké kriminalisty a kriminalisty z linie toxi Krajského ředitelství Ústeckého kraje. Akce se rovněž účastnili pracovníci Celní správy.

PSALI JSME TAKÉ: Velká policejní razie v Ústí nad Labem z toxi týmu. Kriminalisté zadrželi muže a ženu

Autor: Honza Vraný

 

 

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na