Domů Hlavní zprávy VIDEO: Tlaková vlna po výbuchu v Poličce poškodila hasičskou cisternu zasahujících hasičů

VIDEO: Tlaková vlna po výbuchu v Poličce poškodila hasičskou cisternu zasahujících hasičů

0
Sdílet
Tlaková vlna po výbuchu ve Strojírnách v Poličce poničila také hasičskou cisternu. Autor: Policie ČR

Polička – Co může způsobit tlaková vlna po výbuchu? A jak velké škodu může napáchat? Policejní pyrotechnici spolu s pořádkovou jednotkou uvolnili video z průzkumu v Poličských Strojírnách po mohutném výbuchu. Exploze rozmetala skladovací halu podniku a následná tlaková vlna poškodila okolní objekty i automobily.

Na vlastní kůži to pocítili i zasahující hasiči, kterým tlaková vlna poškodila automobilovou cisternu v areálu strojíren.

„V neděli policisté a pyrotechnici ukončili dokumentování vynášené munice z haly. V odpoledních hodinách majitel munice provedl 4 řízené odpaly poškozené munice v trhací jámě uvnitř areálu. Starostové okolních obcí byli včas o odstřelech informovaní,“ řekla mluvčí policie Hana Kaizarová.

Při čištění místa pro sutiny z místa výbuchu, které se začnou vyvážet v pondělí, pomáhala těžká technika policie i hasičů. Od pondělka krajský vyšetřovatel začal ohledávat místo činu.

VIDEO Z PYROTECHNICKÉHO PRŮZKUMU…

Tlaková vlna po výbuch v Poličce zničila hasičskou cisternu zasahujících hasičů

„Perimetr se zmenšil na okolí místa výbuchu. Zákaz vstupu je ohraničen policejní páskou. Policisté tuto oblast stále hlídají,“ dodala mluvčí policie Hana Kaizarová.

Pyrotechnici spolu s pořádkovou jednotkou Pardubického kraje a speciální pořádkovou jednotkou z Brna propátrali perimetr vně objektu firmy. Našli v tomto prostoru jeden kus neaktivní munice. Je to stejný typ, jako byly předchozí nálezy. Perimetr vně areálu byl v odpoledních hodinách zrušený, zůstává perimetr ohraničený plotem areálu.

Za dosud nezjištěných okolností došlo v areálu Poličských strojíren u Poličky k iniciaci, následnému požáru a výbuchům uloženého materiálu. V místě události došlo ke třem těžkým, sedmi středně těžkým a k deseti lehkým zraněním. Mezi zraněnými byli i tři zasahující hasiči.

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na